Технології

До 2040 року у військовій авіації будуть застосовувати трансформери, 3D-принтери і суперклей

Британська оборонна компанії BAE Systems опублікувала ряд прогнозів про майбутнє авіації. На думку вчених, майбутнє – за 3D-технологіями і трансформерами. Експерти переконані, що до 2040 року безпілотники можна буде надрукувати на 3D-принтері, причому прямо на борту звичайного повітряного судна.

Також прогнозується поява літаків, здатних розпадатися на незалежні сегменти і клею у вуглецевих нанотрубках, з допомогою якого пошкоджений літальний апарат можна полагодити прямо в повітрі.

foto_cikavosti_07.07.2014-014

На сайті британської оборонної компанії BAE Systems представлені проекти ще низки інноваційних технологій, які, як запевняють вчені, стануть реальністю через 30 років. В їх число входять безпілотні літальні апарати, які будуть «надрукувані» на 3D-принтерах. Крім того, футурологи прогнозують появу літаків-трансформерів.

Читайте також: 10 військових технологій майбутнього, які знаходяться в активній розробці

Один з таких проектів – роздруківка безпілотних літальних апаратів на 3D-принтері. Такий пристрій сприймає команди, які передаються через пульт дистанційного керування, а людина вирішує, який саме безпілотник потрібно «роздрукувати». Залежно від ситуації можна проводити таким чином БПЛА з широкими і довгими крилами – для тривалого спостереження за об’єктом з повітря, або гвинтокрилі апарати, які можна використовувати при проведенні рятувальних операцій. Після використання безпілотники можуть самознищуватися, руйнуючи електронну плату, або здійснити посадку, щоб їх могли використовувати знову.

У BAE Systems не виключають появи «трансформерів», здатних під час польоту розділятися на безліч літаків меншого розміру для виконання різних завдань: відходу від погоні або скидання гуманітарної допомоги. А невеликі літаки, в свою чергу, зможуть з’єднуватися в єдине ціле для збільшення дальності польоту і економії палива.

BAE також прогнозує появу лазерного зброї, здатної зі швидкістю світла вражати ракети противника. Щось подібне вже використовується для захисту піхотних підрозділів від артилерійських та мінометних обстрілів. Надалі планується вдосконалити систему і оснащувати їй літаки, які могли б на льоту з великою точність ю перехоплювати і знищувати ракети противника.

Читайте також: Військові будуть будувати об’єкти за допомогою 3D

Ще одна розробка – спеціальний клей під назвою Survivor, що міститься у вуглецевих нанотрубках літального апарату. Такий літак зможе відновлювати пошкодження прямо в повітрі за лічені хвилини. Він буде незамінний при виконанні найбільш небезпечних операцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button