Різне

Притчі про головне

Страх невідомості

Один чоловік скоїв злочин. Його спіймали і привели на суд до короля. За його діяння належала смертна кара, але король запропонував йому вибрати свою долю: або бути повішеним, або потрапити за великі, чорні, страшні сталеві двері. Злочинець подумав і вибрав шибеницю. Коли на шию йому накинули петлю, він раптом запитав: – Мені стало цікаво: а що там, за дверима? Король посміхнувся: – Розумієш, кумедна річ виходить … Я всім пропоную цей вибір, і всі вибирають шибеницю. – А за дверима-то що? Я все одно нікому не скажу, – додав злочинець, вказуючи на петлю. Помовчавши, король відповів: – Там свобода. Але люди так бояться невідомості, що віддають перевагу мотузці .

Фінансові ігри

Жив-був один старий. Вечорами біля його житла збиралися грати діти. Гра завжди супроводжувалася гучними криками. Старому це набридло і одного разу він запросив їх до себе. Він розповів їм, як йому подобається слухати дитячі голоси, і обіцяв кожному 50 центів, якщо вони прийдуть завтра. Хлопці прийшли і грали ще веселіше і голосніше. Старий заплатив їм і обіцяв наступного вечора заплатити знову. Але наступного вечора діти отримали вже не по 50, а по 25 центів. Третього вечора старий заплатив по 15 центів і тлумачив, що у нього закінчуються гроші. “Подумайте, будь ласка, – попросив він, – а не погодилися б ви завтра прийти знову і пограти за 10 центів?” Вкрай розчаровані діти заявили, що більше взагалі не прийдуть. Чи варто за якісь 10 центів витрачати стільки сил?

Вам хтось заважає?

Йшов лицар по пустелі. Довгим був його шлях. По дорозі він втратив коня, шолом і обладунки. Залишився тільки меч. Лицар був голодний, і його мучила спрага. Раптом вдалині він побачив озеро. Зібрав він решту сил і пішов до води. Але у самого озера сидів триголовий дракон. Лицар вихопив меч і з останніх сил почав битися з чудовиськом. Добу бився, другу бився. Дві голови дракона відрубав. На третю добу дракон упав без сил. Поруч впав знесилений лицар, не в силах вже більше стояти на ногах і тримати меча. І тоді з останніх сил дракон запитав: – Лицар, а що ти хотів-то? – Води попити. – Ну, так і пив би …

Внутрішній спокій

Втомившись від галасливого і неспокійного міста, де все відволікало від медитації і самоспоглядання, чоловік вирішил знайти тихе спокійне місце. Він прийшов у ліс, де не було жодної людини, але не зміг зосередитися, тому що йому заважало стрекотіння коників. Він заглибився далі в ліс, але там дуже голосно співали птахи, відволікаючи його від контакту з внутрішнім «я». У пошуках тиші, він заліз у печеру, там було дуже тихо, але звуки крапель води його дратували. Тоді він побудував собі маленький котедж зі звукоізоляцією, замкнув всі вікна і двері, але в повній тиші все голосніше і голосніше чулося «тік-так, тік-так …». Тоді він зірвав годинник з руки і розбив його об стіну. Сів, заспокоївся, глибоко зітхнув, задоволений, що ось зараз-то, нарешті, буде тихо, але … «Тук-тук, тук-тук …», – стукало його серце в грудях все голосніше і голосніше. Мораль: Всі проблеми, як і їх вирішення, знаходяться не десь зовні, а всередині нас самих. Немає сенсу шукати хороше там, де нас немає, є сенс вчитися знаходити гарне там, де ми є …

Промінчік сонця

Одного разу промінчик сказав сонцю: – Кожен день я літаю на Землю і зігріваю все живе, але я хотів би зігріти серце людини. – Добре, ти можеш віддати краплю сонячного вогню серцю людини, – дозволило сонце. – Цей вогонь допоможе людині стати великим творцем. Тільки вибери найкращого з людей. Промінь прилетів на Землю і подумав: «Як же дізнатися, хто з людей кращий?» Тут він почув сумні думки хлопця: “Нічого в мене не виходить. Мріяв стати художником, а став маляром. Полюбив дівчину, а вона на мене не дивиться “. – У тебе ж є талант, молодість і вмілі руки! – Вигукнув промінь і подарував людині свій вогонь. Спалахнув сонячний вогонь в серці людини і змусив його підняти очі й розправити плечі. Він взяв фарби і намалював для коханої прекрасний букет. «Це диво!» – Зраділа дівчина і поцілувала його. Потім хлопець пофарбував будинок, та так, що замовник вигукнов: «Я думав, ви маляр, а ви – справжній художник. Мій будинок перетворився на витвір мистецтва »! І хлопець став відомим художником. Прмінь повернувся до сонця і винувато сказав: – Я забув, що треба було знайти кращого з людей. Я подарував вогонь першій зустрічній людині … – Ти повірив у людини, – радісно відповіло сонце. – А віра і підтримка перетворять будь-яку людини в творця і допоможуть подолати будь-які перешкоди.

Рішення проблеми

Професор взяв у руки склянку з водою, витягнув її вперед і запитав своїх учнів: – Як ви думаєте, скільки важить ця склянка? В аудиторії жваво зашепотіли. – Приблизно 200 грам! Ні, грам 300, мабуть! А може і всі 500! – Стали лунати відповіді. – Я насправді точно не знаю, поки не зважу її. Але не це головне. Моє питання ось яке: що станеться, якщо я буду так тримати склянку протягом декількох хвилин? – Нічого! – Справді, нічого страшного не трапиться, – відповів професор. – А що буде якщо я стану тримати її у витягнутій руці, наприклад, години дві? – У вас почне боліти рука. – А якщо цілий день? – Ваша рука оніміє, у вас буде сильний м’язовий біль . Можливо, навіть доведеться їхати в лікарню, – сказав один зі студентів. – Як на вашу думку, вага склянки зміниться від того, що я буду тримати її цілий день ? – Ні! – Розгублено відповіли студенти. – А що потрібно зробити, щоб все це виправити? – Просто поставте склянку на стіл! – Весело сказав один студент. – Отож! – Радісно відповів професор. – Так і йдуть справи з усіма життєвими труднощами. Подумай про яку-небудь проблему кілька хвилин і вона виявиться поруч з тобою. Тримай її в голові кілька годин, і вона почне тебе засмоктувати. Якщо будеш думати цілий день, вона тебе паралізує. Можна думати про проблему, але як правило, це ні до чого не приводить. Її “вага” не зменшиться. Справитися з проблемою дозволяє тільки дія. Виріши її, або відклади вбік. Немає сенсу носити на душі важкі камені, які паралізують тебе.

З різних джерел

 [poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button