Технології

Гуманоїдного робота навчили іноземним мовам за допомогою GPT-3 (відео)

У відео, представленому розробниками, гуманоїдний робот Ameca демонструє здатності спілкуватися японською, німецькою, китайською та англійською мовами і імітувати діалекти. Про розробку повідомляє Interesting Engeneering.

Британська робототехнічна компанія Engineered Arts продемонструвала нові можливості гуманоїдного робота Ameca. У відео на YouTube дослідник запитує пристрій: «Я чув, що ви можете говорити багатьма мовами, це правда?» Робот підтверджує це припущення і демонструє свої мовні здібності.

Розробники вказують в описі до відео, що для розмови і перекладу в цій демонстрації Ameca використовувала мовну модель GPT-3. Крім того, роботу інтегрували модель машинного навчання DeepL для розпізнавання мови і генерації голосу.

Ameca говорить на різних мовах. Відео: Engineered Arts

Раніше Engineered Arts демонстрував здатність свого робота реалістично передавати різні емоції: від здивування і невдоволення до відрази. Дослідники відзначають, що вони пробували використовувати для навчання мовами дві моделі GPT-3 і GPT-4. При цьому більш пізня модель привела до уповільненого відгуку, через який реалістичність передачі виразів обличчя скоротилася.

Нині команда працює над демо-версією робота, яка буде використовувати систему клонування голосу від компанії Eleven labs. Ця модель використовує більш складну міміку завдяки додатковій «генерації фонем» синхронізації губ. Очікується, що модернізована версія робота буде представлена найближчим часом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button