Людина

Новий мікрочіп на 16 років позбавить від небажаної вагітності

Американські дослідники створили мікрочіп, який буде контролювати народжуваність. Нова система передбачає, що пристрій доставки лікарського засобу може бути віддалено увімкнено або вимкнено, і кожен імплантат зможе працювати 16 років.

foto_cikavosti_07.07.2014-011

Розміри інноваційного пристрою, призначеного для імплантації під шкіру сідниць, плеча або живота, складають 20х20х7 міліметрів. Щодня прилад вводить носію 30 мкг левоноргестрелу – гормону, який вже використовується в декількох видах контрацептивів.
Читайте також: Жінки стали частіше звертатися до лікарів через безпліддя

Згідно з даними огляду, підготовленого експертами з Массачусетського технологічного інституту, доклінічні випробування пристрою, виготовленого компанією MicroCHIPS of Lexington, почнуться в США вже в наступному році. Мета полягає в тому, щоб вивести пристрій на ринок до 2018-го року, говориться в звіті.

“Точна і довготривала доставка ліків може бути досягнута за допомогою герметичних мікрорезервуарів, з яких вони вивільняються за сигналом мікрочипа”, – йдеться в прес-релізі, опублікованому фірмою-виробником.

Це створює можливість для більш точного дозування, зниження витрат і виключає людський фактор, так як пацієнту більше не доведеться піклуватися про те, щоб не забути прийняти препарат. Завдяки сукупності цих факторів, як відзначає виробник, розробка дозволить поліпшити результати лікування.

Шістнадцятирічний запас гормону розміщується в крихітних резервуарах на мікрочіпі шириною в 1,5 сантиметра. При виробництві друкованої плати чіпа використовується титан і платина. Пропускання розряду електричного струму, що надходить від внутрішнього акумулятора, призводить до того, що невелика доза гормону вивільняється кожен день.

“Ідея використання тонкої мембрани в якості електричного запобіжника була найскладнішою проблемою, яку ми повинні були вирішити”, – сказав президент компанії Роберт Фарра.

Пристрій може бути імплантовано і видалено з використанням місцевої анестезії. Фірма вже випробувала інноваційну систему доставки ліків на пацієнтів з остеопорозом. Опитування добровольців, які взяли участь у дослідженні, свідчать про те, що пристрій не завдавав їм ніяких незручностей і всі без винятку пацієнти заявили, що готові повторити процедуру імплантації.

Читайте також: Вчені розвіюють міфи про вагітність

“Кожна процедура тривала не більше 30 хвилин, – наводить слова хірурга Георга Дженсена Mail Online. Пацієнти змогли самостійно покинути операційну і дістатися додому без супроводу”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button