Всесвіт

«Хаббл» відстежив п’ять швидких радіоспалахів до їх рідних галактик

Астрономи наблизилися до розуміння причину виникнення швидких радіоспалахів, відстеживши п’ять сигналів до їх джерела.

Image by WikiImages from Pixabay

Вчені стали ще на крок ближче до розгадки однієї з найбільш інтригуючих космічних таємниць останнього часу – швидких радіосплесків (Fast Radio Bursts, FRB). Команда вчених відстежила п’ять сигналів до їх точок походження в спіральних рукавах галактик, звузивши список об’єктів, які їх викликають.

Швидкі радіоспалахи – реєстровані радіотелескопами поодинокі радіоімпульси тривалістю кілька мілісекунд невідомої природи.

Що саме викликає їх, залишається загадкою. Гіпотези варіюються від звичайних (можливо їх виробляють наднові зірки або зіткнення масивних об’єктів), до незвичайних (вони з’являються в результаті розпаду темної матерії або інопланетних технологій.

Команда дослідників більш докладно вивчила групу FRB, використовуючи зображення у видимому світлі, зроблені камерою Hubble Wide Field Camera 3. Вони скомбінували їх із зображеннями в ультрафіолетовому і ближньому інфрачервоному діапазоні. В результаті вчені простежили п’ять не тільки до їх рідних галактик, але і до певних місць всередині цих галактик – спіральних рукавів.

«Хаббл» відстежив п'ять швидких радіовсплесков до їх рідних галактик
Місця розташування джерел швидких радіоспалахів, відмічені на їх рідних галактиках. Фото: НАСА, ЄКА, Олександра Меннінгс (Каліфорнійський університет в Санта-Крус), Алісса Паган (Науковий інститут науки і техніки)

Як відомо, ці області пов’язані зі зореутворенням. Але, що цікаво, радіоспалахи не виходить з найяскравіших і активних частин рукавів. Це дає ще більше підказок про їх походження.

Нова інформація надає вагу поточній провідній гіпотезі про те, що FRB пов’язані з магнітарами, щільними нейтронними зірками з надзвичайно сильними магнітними полями. Фактично, торік сигнал, підозріло схожий на FRB, отриманий від магнетара в нашій галактиці.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button