Всесвіт

“Хаббл” зняв світлове “шоу” чорної діри

У космосі знайшли аналог земного явища, коли західне сонячне світло проникає в хмари, створюючи суміш яскравих і темних променів, утворених тінями хмар і променями світла, що розсіюється атмосферою.

Спіральна галактика вразила астрономів яскравим різнобарвним світловим «шоу».

NASA, ESA, and WP Maksym (CfA)

Довге тьмяне сузір’я Південної півкулі неба Індіанець подарувало астрономам яскраве видовище, яке вдалося сфотографувати за допомогою космічного телескопа «Хаббл». Апарат дозволив відобразити спіральну галактику IC 5063 з яскравим світловим «шоу».

Астрономи, що вивчають галактику IC 5063, виявили кілька вузьких яскравих променів і темних тіней, що виходять зі сліпучого по своїй яскравості центру активної галактики. Простеживши промені до ядра галактики, дослідники прийшли до висновку, що незвичайне світлове «шоу» створює надмасивна чорна діра, яка живиться оточуючою речовиною і створює поряд з собою потужний світловий потік з перегрітого газу. Точного пояснення появи тіней вчені поки не знайшли, але одна з гіпотез припускає, що вони є тінями від внутрішнього кільця або тора з пилу, що оточує чорну діру.

Сама галактика IC 5063 знаходиться на відстані 156 мільйонів світлових років від Землі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button