Технології

З’явилася пластикова плівка, яка інактивує коронавірус за 15 хвилин

Прозора плівка з ПВХ, яка призначена для упаковки м’яса, фруктів, м’ясного асорті та інших харчових продуктів, а також для захисту поверхонь, інактивує новий коронавірус.

Матеріал від бразильського виробника пластмас Alpes містить наночастинки срібла і кремнезему. Ця технологія, розроблена і ліцензована компанією Nanox, що базується в Сан-Паулу, Бразилія

В ході випробувань, проведених в лабораторії рівня біобезпеки III (BSL-3) в Інституті біомедичних наук Університету Сан-Паулу (ICB-USP), ПВХ-плівка інактивувала 79,9% часток SARS-CoV-2 за три хвилини і 99,99 % – за 15 хвилин.

Плівка була протестована на відповідність технічного стандарту ISO 21702: 2019. Він регулює вимір противірусної активності на пластикових і інших непористих поверхнях.

Зразки матеріалу з наночастинками срібла та діоксиду кремнію і без них знаходилися в прямому контакті з SARS-CoV-2 протягом різного часу. Після, вірусні частинки, виявлені в матеріалі, видаляли і вимірювали швидкість реплікації після впливу плівки.

Вірусний генетичний матеріал був кількісно визначено за допомогою ПЛР. Аналіз показав зниження майже на 100% копій SARS-CoV-2 після 15 хвилин впливу плівки.

«З огляду на те, що плівка використовується для упаковки харчових продуктів, які виставляються на огляд і обробляються в супермаркетах, 15 хвилин, щоб плівка повністю знищила вірус з поверхні матеріалу, – це задовільно», – робить висновок генеральний директор Nanox Луїс Густаво Паготто Сімойнс.

Alpes продає пластикову плівку з наночастинками срібла для упаковки харчових продуктів для захисту продуктів від грибків і бактерій в супермаркетах і вдома з 2014 року. З початком пандемії COVID-19 було вирішено перевірити, чи може цей матеріал також усунути SARS-CoV-2.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button