Технології

Штучний інтелект існує вже мільярди років

Сьюзан Шнайдер з Університету Коннектикуту та Інституту перспективних досліджень у Прінстоні — одна з небагатьох, хто всерйоз вважає, що штучний інтелект вже існує, і досить давно. «Я не вірю, що найрозвиненіші інопланетні цивілізації є біологічними», каже Шнайдер. «Найбільш розвинені цивілізації постбіологічні, у формі штучного інтелекту або інопланетного суперінтелекту».


У своєму останньому дослідженні вона задається питанням: як думають інопланетяни? Є у них свідомий досвід? Яке це — бути інопланетної формою?

Оскільки наша культура схильна до антропоморфізації, Шнайдер допускає, що її припущення — що інопланетяни представлені суперінтелектом — може бути пальцем в небо. Як же вона пояснює свою точку зору?

Шнайдер пропонує три спостереження, які разом підтримують її висновок про існування інопланетного суперінтелекту.

Перше — це «коротке вікно спостережень». Як тільки суспільство створює технологію, яка дозволяє йому увійти в контакт з космосом, залишається всього кілька сотень років, перш ніж воно змінить свою парадигму з біологічного виду на штучний інтелект. Це «коротке вікно» збільшує шанси на те, що інопланетяни будуть постбіологічним видом.

Коротке вікно спостережень підтримується культурною еволюцією людини, принаймні підтримувалося досі. Нашим першим радіосигналам всього сто двадцять років, а освоєння космосу проходить трохи більше п’ятдесяти, але ми вже з головою занурилися у цифрові технології, такі як мобільні телефони і ноутбуки.

Друге — «величезний вік інопланетних цивілізацій». Прихильники SETI часто кажуть, що інопланетні цивілізації повинні бути набагато старше нашої власної. Всі ланцюжки доказів виливаються у висновок, що максимальний вік позаземного інтелекту повинен обчислюватися мільярдами років, зокрема від 1,7 мільярда до 8 мільярдів років.

Якщо цивілізації на мільйони чи мільярди років старші нашої, багато з них неминуче будуть набагато розумніші за нас. За нашими мірками багато з них будуть надрозумними. Ми просто галактичні немовлята.
Але чи будуть вони представлені формами штучного інтелекту і суперінтелекту? Шнайдер вважає, що так. Навіть якщо б вони були біологічними і просто використовували посилення біологічного мозку, їх інтелект був би підкріплений штучними методами, а ми назвали б його «штучний інтелект».

Третій аргумент Шнайдер — вони будуть не на основі вуглецю, як ми. Завантаження свідомості дозволяє суті практично досягти безсмертя, дозволяє перезавантажитися і вижити в різноманітних умовах, в яких життя на основі вуглецю не змогло б вижити. Крім того, кремній здається більш придатним середовищем для обробки інформації, ніж мозок. Пікова швидкість нейронів досягає близько 200 Гц, що на сім порядків нижче, ніж швидкість роботи сучасних мікропроцесорів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button