Земля

Хід історії Землі змінився під впливом людини

Значний масштаб людського впливу на планету змінив хід історії Землі, передбачає міжнародна команда вчених під керівництвом дослідників з Університету Лестера (Великобританія).


Автори вважають, що людські дії змінили течію геологічної історії Землі. Їх масштаб підтвердив гіпотезу про те, що антропоцен повинен стати частиною геохронологічної шкали:

  • швидкі зміни на планеті включають прискорення ерозії і осідання ґрунту;
  • великомасштабні хімічні пертурбації в циклах вуглецю, азоту, фосфору та інших елементів;
  • значні метаморфози в глобальному кліматі і рівні моря;
  • біотичні зміни, в тому числі — безпрецедентний рівень інвазії видів по всій Землі.

Це підсумок результатів дослідження міжнародної робочої групи, яка вивчає антропоцен з 2009 року.

Спочатку доповідь було зроблено на Міжнародному геологічному конгресі в Кейп-Тауні в Південній Африці. Нещодавно результати і рекомендації були опубліковані онлайн в журналі «Антропоцен».

Професор Ян Заласіуїкс з Університету Лесестера каже: «Результати нашого дослідження припускають що антропоцен повинен слідувати після епохи голоцену, яка пережила 11,7 тисячі років відносної економічної стабільності з кінця останнього льодовикового періоду, коли ми увійшли в більш нестабільну і швидко розвиваючу фазу історії нашої планети».

«Геологічно, середина XX століття — найбільш ймовірний момент початку антропоцену, так як тоді були зафіксовані великі глобальні зміни в багатьох фундаментальних хімічних циклах Землі, таких як цикли вуглецю, азоту і фосфору, і з’явилися дуже великі обсяги нових матеріалів, таких як пластик, бетон і алюміній, які будуть будувати пласт майбутнього».

Робоча група з антропоцену, яка включає геологів Яна Заласіуїкса, Марка Уільямса і археолога Метта Еджуорта з Університету Лестера, була активна з 2009 року, аналізуючи аргументи на користь офіційного визнання антропоцену, потенційно нової епохи в геологічному часі, де переважає людський вплив на Землю.

Професор Уотерс каже: «Робоча група з антропоцену зараз працює над цією пропозицією, бажаючи знайти „останній костиль” — нульову відмітку в останньому пласті, яка буде найкраще характеризувати зміни антропоцену. Як тільки детальна робота буде завершена, доповідь буде піддана критиці Субкомісії з стратиграфії четвертинної системи Міжнародної комісії по стратиграфії».

«Гарантії успіху процесу немає. Геохронологічна шкала стабільна, і її нелегко змінити. Яким би не було остаточне рішення, геологічна реальність антропоцену зараз стала виразною».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button