Людина

Хімічні речовини, що виробляються бактеріями, допомагають зберегти життєздатність у старості

Нове дослідження вчених з Університету Еморі показало, що молекули, які вивільняються бактеріями в шлунку, можуть поліпшити якість життя в старості. Ці молекули, відомі як індол, змогли поліпшити стан здоров’я літніх тварин у випробуваннях, і фахівці вважають, що ці бактерії також можуть позитивно вплинути на людей похилого віку. Експерти кажуть, що індоли зробили живих істот більш мобільними і більш стійкими до інфекцій і стресу, а для деяких тварин індоли також збільшили кількість часу, протягом якого вони могли виробляти потомство.

У дослідженні вчені розглянули мишей, черв’яків і плодових мух, спробувавши з’ясувати, як зробити літніх тварин більш здоровими. Фахівців цікавило здоров’я тварин з точки зору часу, протягом якого старіюча тварина могла протистояти стресу і залишатися активною. Мета роботи полягала не в тому, щоб змусити тварин жити довше, а в тому, щоб зробити їх більш здоровими в старості.

Було встановлено, що індоли і подібні молекули робили черв’яків і мишей більш стійкими до інфекцій і стресу. Дослідники годували черв’яків бактеріями, які виробляють індоли, і порівнювали їх з хробаками, які не отримували таких бактерій. Експерти виявили, що індоли не впливали на тривалість життя черв’яків, але черв’яки, які отримували особливі бактерії, мали кращі показники здоров’я. Так, вони мали кращу рухливість, силу і стійкість до стресу, викликаному дією тепла. Плодові мушки і миші, що одержували індоли, також володіли підвищеною теплостійкістю і рухливістю.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button