Земля

Через глобальне потепління риби зменшуються в розмірах

До середини XXI століття багато видів риб можуть зменшитися на 20-30% через нестачу кисню в океанах, викликаного глобальним потеплінням.


Кліматичні зміни в тій чи іншій мірі відбиваються на всіх мешканців Землі. За даними палеонтологів, попередні значні потепління приводили до зменшення розмірів тварин. В останні роки вчені також відзначають зниження маси тіла деяких видів, наприклад північних оленів. За свідченнями фахівців, схожа доля чекає і риб. У 2014 році вчені заявили про синхронне «схуднення» відразу декількох видів Північного моря: оселедця, пікші і морського мови.

Автори нового дослідження описали механізм, що змушує риб поступово втрачати вагу. Вчені говорять, що цей процес торкнеться не тільки риб, а й інших мешканців моря, що володіють зябрами, в тому числі кальмарів і лобстерів. Ці організми — ектотерми, температура їх тіла залежить від температури навколишнього середовища. Коли океан стає тепліше, риби починають пристосовуватися до змін, і обмін речовин у їх організмі прискорюється. Швидкість метаболізму пов’язана з поглинанням кисню. Газ потрапляє в організм з водою, а потім риба викидає «відпрацьовану» воду через зябра. Також рибі потрібно все більше кисню по мірі того, як вона росте.

Из-за глобального потепления рыбы уменьшаются в размерахВода проходить через зябра, збагачуючи організм киснем, Global Change Biology

В умовах потепління океанів тварини зіткнуться з двома проблемами. Перша полягає в тому, що зябра через їх особливу форму ростуть не так швидко, як інші органи. Друга проблема — через потепління рівень кисню в океанах знизиться. Щоб пристосуватися до нестачі кисню, риби зменшуються від покоління до покоління.

На думку вчених, при сучасному темпі потепління мешканці морів можуть з роками втратити в середньому 20-30% маси тіла. Такі види, як синій тунець, — швидкі і рухливі риби, яким потрібно багато кисню, можуть зменшитися на 30% вже до середини XXI століття. «Схуднуть» і акули, особливо великі види. Вчені вважають, що пом’якшити цей ефект допоможе скорочення викидів вуглекислого газу.

Нагадаємо, що нещодавно вчені провели дослідження, яке показало, що глобальне потепління не залежить від людської діяльності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button