Людина

Ходьба не допоможе стати здоровим

Аеробні вправи, в тому числі ходьба пішки вважаються дуже корисними для зміцнення здоров’я – нерідко можна почути конкретні рекомендації про піші прогулянки довжиною не менше 10 000 кроків на день. Але експерти британської охорони здоров’я виступили з думкою про те, що хоча ходити пішки і корисно, – для збереження здоров’я цього недостатньо.


Фахівці Громадської охорони здоров’я Англії спільно з благодійним Центром по поліпшенню старіння проаналізували дані досліджень про ефективність фізичної активності і прийшли до неоднозначного висновку. Дослідники заявили: завдяки старанням лікарів ходьба стає все більш популярною, — однак люди як і раніше не дотримуються порад частіше стояти і рідше сидіти, а також ігнорують силові вправи.

Вчені нагадують: м’язи нашого тіла досягають свого піку у віці 30 років, але без належних фізичних навантажень до 40 років м’язовий тонус знижується. До літньому віку ослаблення м’язової маси виявляється вже критичним — ризик падіння та отримання переломів з цієї причини підвищується відразу на 76%.

Автори роботи наполягають: просто ходити для того, щоб залишатися здоровим, недостатньо – обов’язково потрібні вправи для тренування м’язів. За їх словами, в цьому плані навіть може бути корисним носіння в руках важких сумок з покупками.

«Зміцнення м’язів за допомогою вправ не тільки допомагає запобігти падінню і переломам, але також знижує біль у спині, покращують настрій, структуру сну, підвищує рівень енергії, а також зменшує ризик ранньої смерті. Поряд з ходьбою всі дорослі повинні прагнути робити вправи на зміцнення і рівновагу двічі на тиждень», — говорить резюме дослідників.

Кнопка «Наверх»
Закрыть