Людина

Антитютюнові закони врятують 7,4 млн. людей

Заходи по боротьбі з курінням, прийняті в багатьох країнах світу в період з 2007 по 2010 роки, зможуть запобігти приблизно 7,4 млн. смертей до 2050 року, говориться в дослідженні Всесвітньої організації охорони здоров’я. Отже, можна стверджувати, що антитютюнові заходи недаремні, як нерідко відзначають скептики.

Автори дослідження підкреслюють: вкрай важливо, що відносно прості стратегії боротьби з курінням призводять до таких результатів. Тому уряди різних країн повинні прийняти антитютюнові закони якомога швидше (якщо вони ще не прийняті) для порятунку життя громадян.

У 2008 році ВООЗ прийняв Рамкову конвенцію з боротьби проти тютюну (РКБТ), яку прийняли більшість країн світу. Програма передбачає вирішення кількох завдань: моніторинг вживання тютюну та заходи щодо попередження куріння, захист людей від тютюнового диму, інформування про небезпечні наслідки куріння, допомога бажаючим кинути курити, заборона на рекламу тютюнових виробів, підвищення акцизів на тютюн.

Якщо всі ці умови будуть дотримані, то, за словами дослідників з ВООЗ, до 2050 року в країнах, де діє РКБТ, кількість людей, врятованих від смерті буде обчислюватися мільйонами. Крім того, в країнах, які взяли на озброєння хоча б одне завдання з РКБТ, спостерігаються й інші позитивні зміни, наприклад, зменшується кількість несприятливих результатів пологів через материнське куріння, знижуються витрати на охорону здоров’я, підприємства несуть менше витрат на лікування співробітників від хвороб, викликаних курінням.

Учені підкреслюють, що вживання тютюну нерідко веде до розвитку небезпечних захворювань і смерті, але люди можу самі запобігти неприємним наслідкам, просто кинувши палити або переставши вдихати тютюновий дим.

Нагадаємо, що РКБТ ВООЗ була розроблена у відповідь на глобалізацію тютюнової епідемії і набула чинності в 2005 році. Це єдиний договір в історії Організації об’єднаних націй, який підписали країни, де проживає 90% населення Землі. Учасниками Рамкової угоди стали 175 країн, у тому числі Країни Європейського союзу і Росія.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button