Головна / Людина / Вчені знайшли одну з головних причин песимізму

Вчені знайшли одну з головних причин песимізму

Вченими з США знайдена одна з причин песимізму, яка змушує людей вбачати в повсякденних явищах негативний контекст. В експерименті допомогли фотографії різних виразів людського обличчя і кольорових кіл.

Ученые нашли одну из главные причин пессимизма

Американські соціологи проаналізували явище песимізму та його роль в повсякденному житті. Групі добровольців показали картки з намальованими колами синього та фіолетового відтінків. Спочатку тих і інших кольорів було порівну, і опитувані називали синіми кола, що мають крайню ступінь даного відтінку. Проте зі збільшенням кількості фіолетових кіл синіми називали навіть ті об’єкти, які до цього відносили до іншого кольору.

Вчені ускладнили експеримент і стали показувати фотографії людей, які мають нейтральне і агресивний вираз осіб. Чим частіше зустрічалися «нейтральні» знімки, тим більше добровольці бачили в них неіснуючу загрозу.

Експеримент показав, що песимізм — природне явище в житті людини. Навіть коли все гаразд, в умовно нейтральних ситуаціях, на які до цього не зверталася увага, люди поступово починають бачити негативний підтекст. Це безпосередньо пов’язано з прагненням до вдосконалення і позитивних змін.