Земля

Вчені знайшли найменшого равлика розміром з піщинку

Угорські вчені у відкладеннях печер на півночі В’єтнаму виявили найменший вид сухопутних равликів. Вони виявилися настільки крихітними, що можуть поміститися всередині піщинки!

Contributions to Zoology 2022

Новий вид рекордно маленьких равликів отримав назву Angustopila psammion. Раковини цих сухопутних молюсків не перевищують і половини міліметра у висоту, а їх обсяг становить всього лише близько 0,036 мм.куб.

Не дивно, що цих равликів важко помітити. Щоб знайти їх, дослідники з Угорщини збирали зразки грунту з печер у В’єтнамі і поміщали їх у відро з водою. Потім вони видаляли плаваючі на поверхні уламки і сміття, а залишкові зразки грунту висушили, просіяли і вивчили під мікроскопом.

В результаті їм вдалося виявити частинки панцирів равликів, проте все вказувало на те, що природним середовищем існування цих мініатюрних молюсків в’єтнамські печери не є. Дослідники дійшли висновку, що равлики живуть у вапнякових ущелинах над цими печерами. Ймовірно, навіть в глибоких кореневих системах.

Крихітний розмір равликів допомагає їм отримувати поживні речовини, до яких не можуть дістатися більші тварини. Це також дозволяє їм не боятися хижаків, оскільки їх зазвичай цікавить більша здобич.

При цьому фахівці відзначають, що в морі знаходили і дрібніших молюсків. Так вид Ammonicera minortalis з діаметром раковини від 0,34 мм до 0,46 мм є рекордсменом. Ймовірно, це найменший розмір молюска, який може існувати в принципі – залежить від кількості нейронів, здатних поміститися в тілі новонародженого равлика, щоб він зміг жити і рости.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button