Людина

Хронічне запалення може стати причиною прискореного старіння

Міжнародна група вчених описала механізми, що лежать в основі хронічного запалення, і ідентифікувала кілька факторів ризику, що ведуть до виникнення захворювань. Стаття опублікована в журналі Nature Medicine.

За словами дослідників, до них можна віднести інфекції, відсутність фізичної активності, неправильне харчування, фактори навколишнього середовища, промислові токсиканти і психологічний стрес.

Результати досліджень міжнародної групи вчених відкривають нові стратегії для ранньої діагностики, профілактики і лікування великого спектра захворювань, пов’язаних з системним хронічним запаленням

Вчений зі світовим ім’ям, професор Університету Болоньї (Італія), Клаудіо Франчески у складі міжнародної дослідницької групи описав механізми, що лежать в основі хронічного запалення, і ідентифікував кілька факторів ризику, що ведуть до виникнення захворювань. Як зазначається у роботі опублікованій у провідному журналі Nature Medicine (імпакт-фактор журналу 30,641), до них можна віднести інфекції, відсутність фізичної активності, неправильне харчування, фактори навколишнього середовища, промислові токсиканти і психологічний стрес.

Багаторічні дослідження професора Клаудіо Франчески призвели до виникнення теорії «запального старіння» («inflamm-aging»), згідно з якою старіння являє собою загальний запальний процес, що охоплює весь організм і провокує захворювання, асоційовані з віком: хвороба Альцгеймера, атеросклероз, серцево-судинні захворювання, діабет II типу та онкологія.

«На сьогодні саме хронічні запальні захворювання займають перші рядки в списках причин смерті. Накопичено достатньо свідчень, що ефекти хронічного запалення можуть спостерігатися протягом усього життя і підвищують ризик смертності. Не дивно, що сили вчених спрямовані на пошук стратегій для ранньої діагностики, профілактики і лікування хронічного запалення», – зазначає Клаудіо Франчески.

Одним із серйозних результатів, отриманих на сьогодні, стала концепція старіння імунної системи, яка дозволяє схарактеризувати імунну функцію людей і передбачити причини смертності, набагато точніше, ніж спираючись тільки на хронологічний вік. Крім відомих біомаркерів запалення, такі як С-реактивний білок, інтерлекіни 1 і 6, фактор некрозу пухлини вчені відзначають необхідність дослідження додаткових біомаркерів імунної системи, які сильно розрізняються серед людей, зокрема підгрупи Т-і В-лімфоцитів, моноцитів та ін. Вченими були виявлені певні фактори (соціальні, екологічні та фактори способу життя), що сприяють системному хронічному запаленню, що в сукупності є основною причиною інвалідності і смертності в усьому світі.

Результати досліджень відкривають нові стратегії для ранньої діагностики, профілактики і лікування великого спектра захворювань, пов’язаних з системним хронічним запаленням. Передбачається, що профілактика і терапія запального процесу, може уповільнити старіння і продовжити життя.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть