Здоров'я

П’ять нешкідливих звичок, які шкодять печінці

Медики попереджають, що печінці може шкодити не тільки зловживання алкоголем, а й більш нешкідливі на перший погляд дії — наприклад, вживання солодкого, фастфуда або прийом вітамінів.

Існує мінімум п’ять нешкідливих звичок, які шкодять печінці, не маючи ніякого відношення до алкоголізму. Так, здоров’ям цього органу ризикують любителі солодкого, що поглинають різноманітні десерти та ласощі у великій кількості. Дана звичка підвищує ризик розвитку неалкогольний жирової хвороби печінки, яка є однією з причин її цирозу і раку. Найбільше, за словами лікарів, ризикують люди, які щодня споживають 1000 кілокалорій у вигляді ласощів.

Ще одна шкідлива для печінки звичка — це використання полівітамінів, які призначаються людьми собі самостійно, «для зміцнення імунітету». Фахівці підкреслюють, що передозування вітамінними компонентами може бути вкрай небезпечною — наприклад, надлишок вітаміну А провокує розвиток цирозу.

Також вони закликають стежити за вагою. Відсутність контролю маси тіла, особливо розміру талії, спокійне відношення до її збільшення погано позначається на гормональному балансі організму, що ускладнює і роботу печінки.

Звичка лікувати багато недуг парацетамолом теж входить в список небезпечних — при перевищенні дозування цих ліків печінка може серйозно постраждати, застерігають фахівці. Вони констатують: ніколи не потрібно приймати одночасно два засоби, що містять парацетамол.

Нарешті, ворогом печінки може стати фастфуд, який ви вживаєте щодня. Його страви зазвичай насичені трансжирами, які швидко можуть призвести до розвитку ожиріння печінки.

Кнопка «Наверх»