Здоров'я

Топ-5 нових способів чищення зубів, – лікар

1. Скалером: відбілить і відмиє

Відбілювання зубів ультразвуком для нас сьогодні мається на увазі похід до стоматолога. А ось на Заході домашні скалери (саме так зветься ґаджет, який знімає наліт і зубний камінь) вже у продажу з 2013-го р. З цим приладом не потрібно відчищати зуби круговими рухами, досить піднести до них джерело ультразвуку. Нові скалери безпечні, для володіння ними не потрібно майстерність лікаря: ні поранити ясна, ні обпалити вони не можуть. Не потрібно ні зубна паста, ні полоскання, адже після очищення прилад зволожує ротову порожнину. Коли скалери витіснять щітки, зуби у людей стануть на 2 тони світліше, обіцяють медики.

2. Іонна щітка: переможемо кислоту

Її легко придбати в Україні за 200-300 грн. Але поки прилад, придуманий японцями виглядає лише оздоровчим «доважком» до звичайного тертя. Працює на сонячних або звичайних круглих батарейках. «Запускається» в теплих руках або при дотику змоченого водою пальця до датчика. Іонний потік перетворює кислотне середовище в роті в лужне, що освіжає подих і захищає від карієсу. Однак, все інше залежить від зусиль – механічного тертя.

Розробники обіцяють, що через деякий час прилад буде виділяти аналог зубної пасти (створений з елементів, вбудованих в стрижень). Іони допоможуть фтору і кальцію легко, без тертя, проникати в зуби.

3. Щелепами-жуйками: впораються за 6 секунд

3D-принтери дозволили швидко створювати заточені під власника, індивідуальні зубні щітки, про які раніше і мріяти не доводилося. Так, можна роздрукувати щелепу-зліпок – копію зубів господаря. Її доведеться закинути в рот і кілька секунд енергійно пожувати, наче жуйку. Для гігієни зубів цього достатньо. «Жуйка» зовсім не одноразова. Одного відбитка вистачить приблизно на рік.

4. Чистильником-тамагочі: пильнує не гірше мами

Три чверті людей неправильно рухають зубною щіткою в роті або занадто швидко, не витримуючи необхідні 2 хв, завершуючи свою корисну діяльність. Стежити за процедурою може сама зубна щітка, запрограмована на певний тип рухів (кругові і вимітаючі), а також на потрібний відрізок часу. Ґаджет навіть знає, що його слід вживати 2 рази на день.

Влаштований він за принципом тамагочі: при порушеннях «страждає» – зелений індикатор змінюється на червоний. Якщо ігнорувати такі «скарги», він перестає функціонувати. Розробники впевнені, що навіть на дітей це подіє. Та й дорослим, якщо шкода витрачених грошей, доведеться слухатися зубну щітку.

5. Ґаджетом з відеокамерою: повідомить дантиста

Цей варіант не б’є на жалість або жадібність, а відразу «стукає» стоматологу. У зубній щітці між щетинками вбудована відеокамера, а знімки йдуть на вказану електронну адресу. Картинка показує, чи є «занедбані» зони в роті, а заодно і намітилися вогнища карієсу. Замість профілактичного походу до стоматолога «для галочки» раз у півроку, лікар зможе сам викликати вас, коли є необхідність.

Довідка: 78 років тому, 24 лютого, була випущена перша щітка з нейлоновою щетиною, замість кінської, барсучої та іншої шерсті. Саме з цього моменту почали чистити зуби, а не полоскати лосьйоном, зубним милом, терти порошком. Щітки з синтетичною щетиною були дешевше попередниць. Але головне: чистка зубів перестала вважатися… шкідливою. Раніше запевняли: тим, хто не розлучається з зубною щіткою, частіше доводиться відвідувати стоматолога. Волога натуральна щетина була живильним середовищем для бактерій.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button