Земля

Асфальт з вторсировини зробили в Іспанії

У провінції Мадрид завершився експеримент з використання екологічного асфальту. Від столиці Іспанії до Алькала де Енарес поклали дорожнє покриття, вироблене з вторсировини – пластмаси і каучукових шин, і досліджували його ефективність.

Цей екологічний проект фінансує Євросоюз за підтримки декількох іспанських вузів, його бюджет – € 1,5 млн. За підсумками проведених досліджень автори дійшли висновку, що пластиково- каучуковий асфальт має більшу міцність і менше потребує оновлення. Крім того, він є екологічно – чистим, його роблять з матеріалів, які найчастіше відправляють на звалища або спалюють, і в атмосферу при їх знищенні викидаються шкідливі відходи.

Асфальт з вторсировини зробили в Іспанії

Підраховано, що середній європеєць на рік купує і використовує товари, в яких набирається близько 100 кг пластмаси (сама продукція, пакування і т.д.). Що стосується автомобільних вживаних шин, то вся Європа за рік викидає їх близько 3 млн штук. Якщо хоча б частина з них піде на корисну переробку, це допоможе істотно скоротити обсяги не перероблених відходів і дозволить істотно знизити площі, зайнятті звалищами.

Автори проекту екоасфальту сподіваються, що їх успіх допоможе парламентам еваропейскіх країн міняти національні закони та стандарти якості і складу дорожнього покриття на користь зелених технологій.

Реалізований експеримент є частиною глобального проекту, розрахованого на 3,5 року, його загальний бюджет становить € 4 млн. Крім Іспанії тестові дороги будуть прокладені в Польщі.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button