Всесвіт

Дослідження NASA спростувало теорію про формування Місяця

Дослідження співробітників NASA спростувало загальноприйняту теорію про формування Місяця 70-х років. Вчені припускають, що супутник відколовся від самої планети, а не від гіпотетичної Theia.

Дослідники NASA провели нове моделювання процесів виникнення Місяця, використавши в експерименті 14 елементів, привезених на Землю місією “Аполлон” практично 50 років тому. Одна з найбільш популярних теорій про формування небесного тіла свідчить, що воно є частиною планети Theia, що дорівнює за розмірами Марсу. Вона зіткнулася з Землею, після чого на орбіті утворився великий супутник.

Співробітники аерокосмічного агентства переконані, що матеріал Місяця зіставний з земним, а зовсім не з ударним тілом. За підсумками експерименту 9 з 14 елементів показали своє земне походження, решта 5 (тулій, олово, індій, цинк і кадмій) леткі, і мають дуже низьку концентрацію.

Залишившись в газовій фазі, вони відокремилися від місячного матеріалу. NASA сподівається, що моделювання надасть необхідну інформацію для тих наукових робіт, які були опубліковані ще в 1970-х, і не змогли пояснити настільки малу концентрацію летких елементів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button