Різні цікавинки

Хто такий митний брокер

home_image1_250Сьогодні дуже часто серед підприємців можна почути думку, що митний брокер – непотрібна організація, просто зайвий посередник, без якого цілком можна обійтися. Тому багато фірм, покладаючись на, як їм самим здається, наявний досвід і кмітливість (а насправді – на везіння), беруться за самостійне оформлення вантажу на митниці.

Проте варто знати, що наймання досвідчених фахівців часто обходиться значно дешевше, ніж навчання персоналу. Крім того, існує таке поняття, як «ціна помилки» – законодавство в галузі зовнішньоекономічної діяльності надзвичайно складне, а місцями і заплутане, тому непрофесіоналові помилитися дуже легко, а виправляти помилки – дорого. Адже кожен невірний крок при здійсненні митного оформлення – це зірвані терміни, простої транспорту, штрафи і пеня, що нараховуються органами митниці.

Втім, іноді недовіра до митних брокерів можна пояснити і відсутністю інформації про їх роботу. Так хто ж такий митний брокер?

Митним брокером називається комерційна організація, як от proimport.com.ua, чия сфера діяльності полягає в представленні інтересів клієнта (замовника) в митних органах, а також вчинення низки операцій з митного оформлення товарів або транспортних засобів від свого імені, але за дорученням замовника і за його рахунок. Таким чином, відносини між замовником і митним брокером будуються на основі договору. Брокер, по суті, – це посередник між тим, хто відправляє вантаж, тим, хто його отримує, тим, хто його перевозить, і державою в особі органів митниці. На замовлення митний брокер може виконувати і інші функції:

отримувати дозвільні документи, експертні висновки, сертифікацію вантажу;
здійснювати від імені замовника оплату митних платежів.

Митному брокеру можна повністю довіряти – жодна брокерська фірма не зможе отримати дозвіл на діяльність без наявності в ній штату кваліфікованих фахівців.

Операції, які здійснює з митного оформлення митний брокер:

декларування товарів, складання митних декларацій та супутніх документів;
пред’явлення декларованих товарів;
надання митному органу передбачених законодавством документів і необхідних додаткових відомостей;
інші операції, які необхідні для митного оформлення.

Митниця, видаючи підприємству свідоцтво про визнання його як декларанта, тим самим дає йому допуск до декларування на підставі договору з замовником. Крім того, для здійснення декларування підприємство повинно мати в штаті особи, уповноважені на декларування і мають відповідні кваліфікаційні свідоцтва. Також слід знати, що на митного брокера покладається відповідальність за сплату податків і правильність оформлення всіх супутніх документів.

Щоб бути впевненим у майбутній угоді, починайте підшукувати митного брокера заздалегідь. Наприклад, бувають випадки, коли у купленого і ввезеного за досить низькою ціною товару за рахунок податків, різних митних зборів і кількості необхідних дозвільних документів собівартість настільки зростає, що надалі просувати цей товар на ринку немає вже ніякого сенсу. Таких неприємностей допоможе уникнути митний брокер, який заздалегідь прорахує майбутні витрати з урахуванням усіх витрат, і митних платежів в тому числі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button