Людина

Вчені: зроблено ще один крок до розгадки таємниці життя

Основоположник генетики Г. Мендель в далекі 1860 -ті роки вперше висловив припущення про генетичний матеріал. Щороку, десятиліття відкривали нам нові сторінки в науці. Геном людини був повністю відкритий.

rozkryto_gen

Відкритий, але не розкритий. Подібно книзі, коли знаєш весь алфавіт, але не можеш прочитати жодного слова. Так і в генетиці – ясно, що всі клітини мають однаковий набір хромосом, однакову ДНК, де міститься вся інформація. Але клітини наших органів – різні. І однакові гени працюють по-різному.

Читайте також: У всьому винні гени: вчені виправдали ледарів

Вчені міжнародного проекту FANTON побудували карту регуляторних ДНК. Кандидат біологічних наук Інституту загальної генетики Світлана Боринская ділиться: «Це регулювання залежить від клітини і зовнішніх умов. Знайти «командирів – регуляторів» було непростим завданням. Але зараз вона вирішена. Це прорив».

Усього вчені виявили 220 таких ось «командирів». Потрібно відзначити, робота, дійсна була складна і довга. Понад 250 дослідників з 114 наукових центрів, що представляли понад 20 країн, працювали над проектом з 2000 року. Тепер, маючи на руках таку «карту» можна заглиблюватися в проблеми генної активності клітин тих, хто хворий різними захворюваннями. Це ще один крок до розуміння причин збою організму на молекулярному рівні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button