Фото

Hubble продемонстрував знімок, який нагадує «портал в інше вимірювання»

Галактика NGC 4380 своїм зовнішнім виглядом нагадує «портал в інше вимірювання». Знімок зоряного скупчення зробив телескоп Hubble.

Незважаючи на дивний зовнішній вигляд галактики, співробітники NASA назвали її «досить звичайною». За їх словами, спіральні галактики типу NGC 4380 дуже поширені у Всесвіті. Дана система зірок перебуває на відстані 60 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Гідри. В більшості спіральні галактики володіють формою тонкого млинця, а всередині них знаходяться сферичні опуклості.

Незвичайний вигляд системи зацікавив дослідників космосу. Вони порівняли її з порталом в інший вимір з фантастичного фільму. Галактику NGC 4380 відкрив астроном Джон Гершель у 20-х роках позаминулого століття.

Галактикою вважається гравітаційно-пов’язана система зірок, планет, пилу, газу, темної матерії. За винятком Чумацького Шляху, частиною якого є і Земля, всі вони знаходяться дуже далеко. Дистанція до найближчих вираховується в мегапарсеках, а до далеких – в червоному зсуві. Неозброєним оком на небі можна побачити тільки галактику Андромеди, Малу і Велику Магелланові Хмари і M33. Точне число таких об’єктів в видимому Всесвіту поки не встановлено, але вчені впевнені, що їх не менше двох трильйонів.

This is not a gaping portal towards from another dimension a Science Fiction movie, but the very real galaxy NGC 4380. Credit: @ESA / @Hubble_Space / @NASA , P. Erwin https://t.co/9GHirmhjLy pic.twitter.com/65fyswHvJ9

— HUBBLE (@HUBBLE_space) 14 жовтня 2019 р.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments