Технології

Ядерна енергія — єдиний порятунок від кліматичної катастрофи

Щоб знизити парникові викиди і вберегти планету від глобального потепління, багато країн світу намагаються перейти на поновлювані джерела енергії. Для цього вони будують сонячні і вітряні електростанції, які займають величезну площу землі. Вчені вважають, що такі джерела не здатні запобігти кліматичній катастрофі настільки швидко, як це потрібно — концентрація вуглецю буде зменшуватися занадто повільно. Таким чином, найкращою заміною сонячної і вітряної енергії вважається ядерна, і про це говорять як вчені, так і відомі особистості зразок Білла Гейтса.

На початку січня політолог Джошуа Гольдштейн і енергетик Стеффан Квіст опублікували есе, в якому нагадали про страшний прогноз багатьох кліматологів: переломний момент в кліматі настане приблизно через 30 років. Вчені вважають, що навіть якщо всі країни візьмуть приклад з Німеччини та впровадять більше джерел відновлюваної енергії, світу буде потрібно понад 150 років для нормалізації стану планети. Також вчені відзначили, що для будівництва вітряних і сонячних електростанцій потрібна більша площа землі.

Світ має потребу в надійному джерелі електроенергії, який можна дуже швидко збільшити до величезних масштабів і забезпечити цілодобове енергопостачання, незалежно від погодних умов — і все це без збільшення загальної площі, призначеної для виробництва електроенергії.

Гольдштейн і Квіст вважають, що ядерна енергія відповідає всім цим вимогам. На їхню думку, помилкові побоювання, спричинені чорнобильською катастрофою, сильно зашкодили розвитку ядерної енергетики. Вони підкреслили, що вибух Чорнобильської АЕС — єдина подібна катастрофа за останні 60 років, що забрала набагато менше життів, ніж інші виробничі аварії. Також вони вважають, що ядерна енергія виробляє настільки мало відходів, що їх можна помістити в банку від газованої води.

За активне використання ядерної енергії виступає навіть глава Microsoft Білл Гейтс. В своїх цілях на 2019 рік він прописав домовленість з урядом США про збільшення застосування ядерної енергії. У серпні 2018 року він оголосив про намір побудувати мініатюрні ядерні реактори TerraPower, але уряд не дав йому цього зробити з міркувань безпеки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button