Здоров'я

У легенях, печінці та мозку ненароджених дітей знайшли токсичні частинки

У кожному кубічному міліметрі тканини були виявлені тисячі частинок чорного вуглецю, які поглиналися матір'ю під час вагітності, а потім потрапляли через кровотік і плаценту до плоду.

Токсичні частинки, що забруднюють повітря, були виявлені в легенях, печінці та мозку ненароджених немовлят задовго до того, як вони зробили свій перший вдих. Це дуже тривожна новина, оскільки період виношування плоду є найбільш вразливою стадією розвитку людини.

Air Pollution Фото від manfredxy

Раніше вчені вже знали, що забруднене повітря корелює зі збільшенням числа викиднів, передчасних пологів, низькою вагою при народженні і порушенням розвитку мозку. Але нове дослідження показує, як ця шкода може бути заподіяна. Вчені заявили, що проникнення токсичних частинок може викликати довічні наслідки для здоров’я.

Забруднювачі, про які йде мова, складаються зі сажі від спалювання викопного палива в транспортних засобах, будинках і на фабриках. Вони викликають запалення в організмі, а також переносять токсичні хімічні речовини.

“Ми вперше показали, що наночастинки чорного вуглецю не тільки потрапляють в плаценту під час першого і другого триместрів вагітності, але потім також проникають в органи плоду, що розвивається», — сказав професор Пол Фаулер з Університету Абердіна в Шотландії. “Що ще більш тривожним є те, що ці частинки також потрапляють у людський мозок, який розвивається», — сказав він. “Це означає, що ці наночастинки можуть безпосередньо взаємодіяти з системами управління всередині органів і клітин людського плоду”»

Глобальний огляд, проведений в 2019 році, показав, що забруднення повітря може завдати шкоди кожному органу і практично кожній клітині людського організму незалежно від віку. Також було виявлено, що крихітні частинки долають гематоенцефалічний бар’єр, і мільярди були виявлені в серцях молодих міських жителів.

Більше 90% населення земної кулі проживає в місцях, де рівень забруднення повітря перевищує рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), що щорічно призводить до мільйонів ранніх смертей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments