Здоров'я

За допомогою електронних сигарет неможливо кинути палити

Сьогодні ведеться безліч суперечок про потенційну шкоду, яку роблять на організм електронні сигарети. Один з аргументів за них, було переконання, що за допомогою цих пристроїв можна легко і швидко кинути палити. Але останні дослідження показали, що це далеко не так, електронні сигарети не допомагають людині позбутися згубної звички.

elektronna_syhareta_450

Доктор Маціеш Л.Гоніевіч розповів про статистичні дані, отриманих в період між 2008 і 2011 роками. Незважаючи на захоплення електронними сигаретами, кількість дорослих американців, що відмовилися від куріння, майже не змінилася. Це означає, що електронні сигарети не так вже й корисні. Більшість медиків говорять про те, що необхідно продовжувати дослідження, оскільки на даний момент немає достатньої кількості інформації, на основі якої можна було б зробити висновок, наскільки електронні сигарети сприяють позбавленню від куріння або, навпаки, стимулюють знову запалити.

Читайте також: Електронні сигарети ведуть до наркотичної залежності

Більш раннє дослідження, проведене серед американських підлітків, дозволило прийти до висновку, що існує зв’язок між курінням електронних і звичайних сигарет. При цьому фахівці заявили, що в такому ранньому віці електронна сигарета є, швидше, симулятором, який змушує молоду людину перейти на звичайні сигарети, з чим ніяк не можна погоджуватися.

Для визначення потенційної небезпеки електронних сигарет було проведено опитування серед 949 добровольців. Вони розповіли про те, скільки сигарет викурюється ними щодня, в який час доби вони закурюють першу сигарету і чи хочуть вони кинути палити. Виявилося, що любителі електронних сигарет проявляли менше бажання позбутися згубної звички, ніж ті, хто не користувався ними. З чого вченими був зроблений висновок, що вони не так нешкідливі, як може здатися на перший погляд.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button