Здоров'я

Вчені розповіли, як кава допомагає жінкам з діабетом

Сінгапурські вчені прогнозують, що поширеність діабету 2 типу буде продовжувати зростати, і в цей час у кожного третього жителя Сінгапуру є ризик розвитку діабету протягом життя. До групи високого ризику входять жінки, які перенесли діабет під час вагітності, широко відомий як гестаційний цукровий діабет. Вони можуть зіткнутися з десятикратно більш високим ризиком розвитку діабету 2 типу, в порівнянні зі звичайним здоровим жіночим населенням. Тут на допомогу приходить кава.

Нове дослідження показало, що вживання від двох до п’яти чашок кави з кофеїном або без кофеїну на день замість напоїв зі штучними підсолоджувачами та цукром є потенційно більш здоровою заміною для затримки початку або запобігання діабету 2 типу. Ймовірно, це пов’язано з біологічно активними компонентами в каві, такими як поліфеноли, які є природними рослинними мікроелементами. Цей поширений і популярний напій, здається, знижує ризик розвитку діабету 2 типу серед загальної популяції. Однак залишається невідомим, наскільки він корисний (або небезпечний) для жінок з гестаційним діабетом.

Вчені додатково вивчили споживання кави при діабеті 2 типу. Вони спостерігали за більш ніж 4500 переважно білими жінками-учасницями, які мали гестаційний діабет в анамнезі більше 25 років, і вивчали зв’язки тривалого вживання кави з подальшим ризиком розвитку діабету 2 типу.

З’ясувалося: вживання кави з кофеїном серед жінок після вагітності має лінійно зворотний зв’язок з ризиком розвитку діабету 2 типу. Так, одна, дві-три, чотири і більше чашок в день знижували ризик на 10%, 17% і 53% відповідно, в порівнянні з тими, хто взагалі не пив каву з кофеїном.

“На цей час загальні результати показують, що кава з кофеїном при правильному вживанні (від двох до п’яти чашок на день, без цукру та цільножирних/молочних продуктів з високим вмістом жиру) може бути включена у відносно здоровий спосіб життя для певного населення”, — сказав професор Чжан, Директор Глобального центру здоров’я азіатських жінок (GloW).

“Корисна роль кави неодноразово висловлювалася серед різних груп населення, включаючи азіатів. Кава є популярним напоєм у Сінгапурі, але місцева культура вживання кави та поведінка можуть відрізнятися у різних людей, наприклад, методи заварювання, частота вживання та інше. Потрібні додаткові дослідження для вивчення ролі споживання кави в місцевому контексті з основними наслідками для здоров’я», — підсумував професор Чжан.

На додаток до думки професора Чжана, д-р Цзяксі Ян, перший автор дослідження та докторський науковий співробітник GloW та відділу акушерства та гінекології NUS Medicine, зазначив:

«Хоча кава є потенційно більш здоровою альтернативою підсолодженим напоям, її користь для здоров’я різниться і багато в чому залежить від типу та кількості добавок, таких як цукор та молоко».
Також необхідно підкреслити, що певні групи повинні бути вкрай обережні при вживанні кави: наприклад, мало що відомо про вплив кави на перебіг вагітності, плід і дітей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button