Здоров'я

Нова цибуля не викликає сліз — і має корисні властивості часнику

Нова цибуля не викликає сліз - і має корисні властивості часникуНовий сорт цибулі не тільки не викликає сліз, але і приносить здоров’ю стільки ж користі, скільки часник, знаменитий своєю здатністю запобігати серцево — судинним захворюванням. За даними лабораторних досліджень, «безслізна» цибуля також корисна для серця, а ще допомагає боротися із зайвою вагою.

Колін Іді (Colin C. Eady) і його співавтори відзначають унікальні хімічні властивості цибулі — тільки вона викликає при розрізанні сльози на очах. Через цю особливість кухарі надягають спеціальні окуляри, стискають зубами дерев’яні ложки і вдаються до інших малоефективних засобів стримати сльози біля стільниці. У нової цибулі знижений вміст білка, що відповідає за «плаксивість» очей — зате стало більше сірчистих сполук, аналогічних тим, що присутні в часнику.

Споживають зубчики часнику (або навіть беруть його у вигляді таблеток) для запобігання утворення тромбів і закупорки артерій. Також ця рослина, за деякими даними, не дає набирати зайву вагу.

Лабораторні випробування показали, що нова «безслізна» цибулю істотно скорочує
утворення тромбоцитів — краще звичайної цибулі і не гірше, ніж часник. При цьому протизапальні властивості нікуди не поділися. А із зайвою вагою нова цибуля бореться навіть краще, ніж часник.

Натхнення: nauka21vek.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть