Здоров'я

Антиоксиданти прискорюють зростання меланоми

Нове шведське дослідження підтвердило, що антиоксидантні добавки сприяють зростанню і поширенню найагресивнішої форми раку шкіри — меланоми.

Команда вчених під керівництвом доктора Крістелл Ле Галл Бенеросо (Kristell Le Gal Beneroso) досліджувала деякі антиоксиданти, які реагують з мітохондріями — органоїдами, що відповідають за синтез АТФ і клітинне дихання.

З усіх типів шкірних новоутворень меланома вважається найбільш небезпечною. Це один з найменш поширених видів раку шкіри, однак саме на нього припадає велика частина смертей. 5-річна виживаність пацієнтів з діагностованою меланомою першої стадії і розміром утворення менш як 0,76 мм становить 97%, на другій стадії — до 47% пацієнтів, на третій — при ураженні одного лімфовузла — до 78%, двох і більше — 40%.

У переважній більшості випадків меланому виявляють ще на ранніх стадіях, коли можливо вилікувати захворювання за допомогою хірургічного втручання і терапії. Однак при поширенні метастаз прогнози погіршуються. Найчастіше метастатична меланома вражає мозок, легені, кістки та печінку.

У своїй попередній роботі вчені виявили, що застосування деяких видів антиоксидантів прискорює метастазування при раку легенів або злоякісної меланоми. Вживання антиоксидантних добавок призводить до збільшення числа вторинних пухлин на нових інших ділянках тіла.

Раніше вчені були переконані, що антиоксиданти нейтралізують вільні радикали — нестабільні атоми, які пошкоджують ДНК клітини. Однак нове дослідження вказує на те, що антиоксиданти зовсім не нешкідливі. Ймовірно, вони не тільки захищають здорові клітини, але сприяють розвитку ракових пухлин.

Вчені хотіли перевірити гіпотезу про те, що скорочення вироблення вільних радикалів в клітинах за допомогою реакції антиоксидантів з мітохондріями захищає від раку. Однак вони з’ясували, що антиоксиданти або ніяк не впливали на пухлину, або погіршували ситуацію. У лабораторних мишей, що отримували антиоксиданти, пухлини зростали значно швидше, ніж у тварин з контрольної групи, які не отримували жодного лікування.

У найближчому майбутньому вчені планують дослідити механізм впливу антиоксидантів на організм. Вони припускають, що низький рівень вільних радикалів, стимулює утворення нових кровоносних судин, які живлять пухлини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button