Поради

Як поміняти жорсткий диск на ноутбуці

Вінчестер на ноутбуці досить просто поміняти своїми руками. Однак ця операція вимагає великої акуратності, уважності, обережності.

Как поменять жесткий диск на ноутбуке

Найчастіше необхідність заміни жорсткого диска на ноутбуці пов’язана з тим, що він виходить з ладу або його обсяг недостатній для потреб користувача. В обох випадках можна вирішити виниклі проблеми заміною жорсткого диска на новий, більшого розміру.

[ads2] Перед придбанням нового жорсткого диска уточніть в описі вашої моделі ноутбука якого типу жорсткий диск знаходиться всередині (SATA або IDE). Зазвичай в сучасних комп’ютерах використовується вінчестер SATA, але багато людей ще активно використовують ноутбуки з жорстким диском IDE (розмір обох варіантів – 2,5 дюйма, що менше, ніж розмір HDD для стаціонарного комп’ютера).

Порада: для того щоб поміняти в ноутбуці жорсткий диск, знадобиться набір викруток, наприклад, так званих вартових. Справа в тому, що гвинти, якими кріпляться всі елементи ноутбука кріпляться гвинтиками, які помітно менші, ніж в стаціонарному комп’ютері.

Для того щоб змінити жорсткий диск, в конструкції більшості моделей ноутбуків передбачена спеціальна кришка, відкрутивши гвинтик з якою, можна відразу ж отримати доступ до встановленого на ноутбуці вінчестера. Однак є рідкісні моделі, в яких для зміни HDD доведеться розібрати нижню частину ноутбука (ту половину, на якій встановлена клавіатура) повністю. Якщо ви перевернувши ноутбук, скрутивши гвинтики з наявних кришок не знайшли під однією з них вінчестер, вам краще звернутися до фахівця. Але для більшості власників ноутбуків все просто – достатньо відкрутити один або два гвинти з прямокутної кришки, зняти її і таким чином легко отримати доступ до встановленого вінчестера.

В ноутбуці жорсткий диск встановлюється у спеціальних полозках (можуть виглядати як невелика коробочка або дві легкі направляючі). Перед тим як прибрати старий жорсткий диск ноутбука, зніміть прикручені до нього невеликими гвинтиками полозки і перенесіть їх на новий жорсткий диск. Полозки також можуть кріпитися гвинтами і до самого ноутбука. Витягайте жорсткий диск ноутбука тільки за спеціальний пластиковий язичок або упор, як би зрушуючи вінчестер в полозку як ящик з столу (рідше вінчестер треба просто вертикально витягувати).

Після встановлення нового жорсткого диска в полозку в корпус ноутбука закрутіть гвинт на кришці корпусу. Після встановлення нового жорсткого диска в ноутбук треба буде встановити на нього операційну систему, щоб можна було продовжувати користуватися комп’ютером у звичному режимі.

Корисна порада: перед всіма маніпуляціями обов’язково вимкніть ноутбук від мережі і зніміть з нього акумуляторну батарею!

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button