Поради

Шамотна мертель – захист від вогню

У будинках, зокрема заміських, система опалення звичайними батареями вже втрачає ту новизну, яка з’явилася багато років тому. Набагато органічніше в котедж вписується розкішна піч. Вона здатна і тепло зберегти, і топити її не треба по кілька разів на день, та й сімейні зібрання стануть набагато затишнішими. Сприяє вона і до приємного відпочинку.

24-08-15-foto-600x450-1

Але піч це місце, де царює живий вогонь, що володіє руйнівною силою. Якщо він вибереться, нехай навіть випадково, пожежі не минути. Щоб уникнути цієї небезпеки, використовують шамотна мертель.

Визначення
Шамотна мертель – це однорідна суміш, створена з порошку вогнетривкої глини.

Її розводять за допомогою води і отриманим розчином акуратно промащують всі стики, шви і місця з’єднань цегли. У результаті утворюється гарне полотно, готове витримувати до 1700 градусів Цельсія. Призначена вона для промислових печей, але чудово підходить і для камінів в приватних заміських будинках. Розміри складових частинок не перевищують 1-2мм.

Щоб не сплутати шамотну мертель з основою для цементу, варто відзначити декілька її характеристик. Виглядає вона порошком. Має коричневий колір. Упаковується в невеликі пластикові пакети, якщо обсяг роботи не дуже великий, або в мішки вагою до 1200кг. Швидка в приготуванні, що є її позитивною рисою.

УВАГА!
Підвищена вологість і низькі температури можуть збільшити час висихання печі.

Види шамотного мертеля

Перш, ніж приступити до використання шамотного мертеля, варто розібратися в його функціональності. Адже якщо належить використовувати його там, де температура невелика, навіщо витрачати зайві гроші і купувати мертель у http://selmo.com.ua/mertel_msh/ з вищими показниками. Розділяють її на види залежно від витраченого часу на затвердіння:

  • Керамічний
  • З хімічної зав’язкою

Основою для визначення служать цифри, що стоять після букв «МШ». Вони позначають кількість оксиду алюмінію, що міститься в цій суміші. Чим вона вища цифра, тим якісніший захист від пожежі. Це особливо важливо, коли мова йде про температуру в 1730 градусів і вище.

Шамотна мертель дуже зручна і вигідна з точки зору професіоналів. Вона легко розводиться водою, вільно наноситься на необхідну поверхню і швидко застигає, утворюючи міцну основу. Сметанообразна маса не обов’язково повинна бути дорогою, оскільки важливі розміри часток глини і шамоту, від яких залежить вогнетривкість. Легко її  транспортувати, оскільки суха форма зручно компонується в призначену для цього в тару.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button