Людина

Як позитивне мислення шкодить вашому житті

Бути оптимістом і посміхатися своєму відображенню вранці – це добре. Ви можете мотивувати себе на такі звершення, які і не снилися нудним реалістам і похмурим песимістам. Але наскільки ваш оптимізм виправданий? Він допомагає вам у житті чи заважає?

Позитивне мислення може принести багато користі, розфарбувати життя в яскраві тони, відкрити нові можливості. Шкода, але не для всіх є установка на добро працює на благо. Є критерії, які вказують, що вам шкідливо мислити позитивно. Іноді патологічне позитивне мислення є симптомом розладу особистості.

Відсутність планів і чітких цілей

Позитивне мислення створює ілюзію того, що все повинно вирішитися сама собою. Це позиція людини, яка вірить у диво всупереч всім обставинам: позиція дитини по суті, інфантильність. Як спосіб протриматися до появи конкретних цілей, внутрішніх і зовнішніх ресурсів для створення стратегії – допомагає. Як життєва позиція – дуже заважає. З таким поглядом на життя ви можете пропустити важливі для вас шанси, які другий раз вже не з’являться.

Зайва довірливість

Якщо ви не чекаєте від людей ніякого підступу – ви втратите пильність, і вас легко обдурити. Позитивно думати про всіх шкідливо. Як би не хотілося розслабитися і бути собою скрізь – все ж краще триматися певних рамок у спілкуванні. Довіряти будь-кому – небезпечно: це батьки кажуть дітям. Зайва підозрілість і песимізм теж не піде на користь, але навіть виходячи заміж по великій любові корисно укласти шлюбний договір.

Не робите висновків із ситуації

Ви не міняєте звичних дій незважаючи ні на які невдачі. Це може здаватися гарною рисою, завзятістю, але насправді ускладнює життя. Ви готові битися в одну стіну, навіть без видимих результатів. Якщо діяльність не приносить результат, то переглядають або мету, або засоби її досягнення. Проведіть все ж аналіз.

Ви миритеся з тим, що вам не подобається

Це може бути нелюбима робота або чоловік, погані сусіди, залежність від батьків, погані умови життя, погане ставлення начальника. Все перераховане можна змінити: переїхати, розлучитися, знайти іншу роботу, стати начальником. Але замість вирішення своїх проблем і полегшення життя ви знаходите у всьому цьому позитивні сторони, точки особистісного зростання, романтику. В результаті, все, що ви не змінили відразу, доведеться міняти потім, але оптимальний час буде згаяно.

Читайте також:

Ви неадекватно оцінюєте свої сили

Вірити в себе дуже корисно, і добре, коли вірить у вас ще хтось. Але отримати оцінку незалежного експерта своїм здібностям буває корисніше. Звичайно ж, навіть конструктивна критика може здаватися образливою, навіть демотивувати. Але погляд з боку – часто єдина можливість отримати адекватний відгук потенційних поціновувачів таланту, клієнтів.

Коли, наприклад, ви хочете вступити до ВНЗ, то ваші сили оцінюють за результатами іспитів. Такі іспити можна влаштовувати для себе періодично кожен раз, коли ви вирішите, що вже досить професійні.

Ви ризикуєте здоров’ям

Мислити позитивно, не їсти на ніч, обідаючи в Макдональдсі, не відвідуючи або планові профілактичні огляди у лікаря, не приймаючи необхідних ліків – небезпечно для життя. Ви не худнете до оптимальної маси тіла, переконуючи себе в тому, що чоловіки не люблять кістки. Ви сподіваєтеся, що цукровий діабет або гіпертонічна хвороба пройдуть самі, якщо не звертати на них уваги. Ви не йдете до стоматолога, тому що сьогодні прекрасна погода і зуб майже не болить.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button