Здоров'я

Як правильно приймати контрастний душ

Регулярна фізіотерапія має позитивний вплив, якщо проводиться вірно. Щоб контрастний душ допомагав при судинних захворюваннях, потрібно дотримуватися рекомендацій фахівців і дотримуватися певних правил.

Як діє контрастний душ

Рівень температури душа почергово змінюється з холодної на теплу і назад кілька разів.

  • Під час контрастного душу прискорюються обмінні процеси в тканинах, що приносить безсумнівну користь ногам
  • Гаряча вода розслабляє тіло, а холодна активізує. Така зміна знімає стрес
  • Контрастний душ сприймається мозком як явище, при якому необхідно активувати захисним системам органів
  • Такий душ є і загартуванням для організму, допомагає рідше застуджуватися

Різке звуження судин під впливом холодної води приносить користь не у всіх хворобах. Якщо немає протипоказань від фахівців, то контрастний душ можна впевнено застосовувати. При регулярному застосуванні результат не змусить себе чекати.

Холодна вода може спровокувати судоми, оскільки у людей із цим захворюванням руки і ноги постійно холодні. Потрібно уважно стежити за реакцією організму. Крижана і сильно холодна вода може викликати переохолодження і запалення суглобів.

Правила застосування контрастного душу

Починати слід поступово. Контрастний душ приймають курсом, довжина курсу — 4 тижні, потім перерва. Не варто приймати такий душ перед сном, оскільки нервова система буде в збудженому стані, або відразу після сну, коли ще не сонний організм не готовий до стресу.

Потік води не повинен бути крижаним, але змінювати температуру потрібно різко.

Тепла вода повинна текти довше, ніж прохолодна. Амплітуда температур поступово збільшується з перемиканнями води. Рекомендована кількість змін — 6-8 разів. Холодна вода повинна бути останньою, після неї корисно розтертися рушником.

Користь контрастного душу при варикозі

Варикозне розширення вен супроводжується цілим рядом виснажливих симптомів: тяжкість у ногах, біль, набряклість. У жінок ці проблеми проявляються ще й на етапі вагітності, коли збільшується навантаження на роботу організму. При варикозі контрастний душ сприяє зменшенню або зняттю симптомів і є відмінним доповненням до застосованої лікарської терапії.

Протипоказання

Серед протипоказань варто відзначити злоякісні пухлини, гіпертонію, запальні хвороби суглобів, тромбофлебіт, хвороби серця і крові, психози, у жінок — критичні дні.

Контрастний душ — це важливий компонент в комплексному лікуванні захворювань, застосовуючи який потрібно також відповідально ставитися до свого організму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button