Головна / Екологія / В готелях Китаю стали продавати чисте повітря

В готелях Китаю стали продавати чисте повітря

Існує досить поширена думка, що ми живемо в світі кіберпанка. І ось ще один факт, немов перекочував в реальність з науково-фантастичних романів.

Готель «Кордіс» в Шанхаї може похвалитися близькістю до вокзалу та аеропорту, прекрасним басейном, а також повітрям подвійної фільтрації. Більше того, якість повітря є однією з головних пропозицій готелю — у кожному з його 396 кімнат встановлені датчики забруднення.

Дихати чистим повітрям — це нова ознака статусу у забруднених містах, на зразок Шанхаю, Пекіна або Делі. А також це ще один спосіб, яким багаті зможуть відокремити себе від бідних.

Ще в 2014 році Всесвітня організація охорони здоров’я підрахувала ефекти, надані токсичним повітрям. За розрахунками саме він став причиною 7 мільйонів передчасних смертей в рік, а також відповідальний за різні захворювання, включаючи рак легенів та інфаркти.

Звичайно, ніхто не думав, що чисте повітря можна буквально продавати, але комерційний сектор досить швидко вхопився за можливість отримати прибуток при кризі. Зараз в Делі відкриваються дорогі приватні школи з чистим повітрям для еліти і відкриваються готелі, на кшталт «Кордіса», які надають чисте повітря в якості однієї з послуг.

«Я думаю про ті дні, коли всі готелі брали плату за інтернет, — говорить Джон О’ші, керуючий директор «Кордіса» в інтерв’ю The Guardian. — Тепер же інтернет більше схожий на гарячу воду. Якщо у вас немає високошвидкісного інтернету з легким доступом і безкоштовно, то ви вже програли конкуренцію. Повітря в готелі буде такою ж послугою — якщо ви не зможете забезпечити у вашому будинку повітря краще, ніж у ваших суперників, то це провал. Повітря вже набуває таку ступінь важливості».

 
comments powered by HyperComments