Наука

Розшифровані загадкові малюнки в пустелі Наска

Японські вчені з Університету Хоккайдо, Інституту орнітології в Ямасині і Університету Ямагата ідентифікували 16 геогліфів в пустелі Наска віком близько 2000 років.

Расшифрованы загадочные рисунки в пустыне Наска

Геогліфи в пустелі Наска — це досить дивні фігури розміром більше сотні метрів, намальовані на поверхні плато. Таємничі креслення можна побачити цілком тільки з висоти, тому вони були відкриті лише в XX столітті, коли над плато почали літати літаки. Вік фігур невідомий — можна тільки припустити, що створені вони були до появи на плато інків в XII столітті. Незрозуміло і призначення геогліфів — одні вчені вважають їх астрономічним календарем, інші — ритуальними зображеннями.

Японські дослідники проаналізували малюнки в пустелі Наска та ідентифікували на них птахів за допомогою добре помітних ознак, включаючи форми і розміри голів, дзьоби, ший, крил і хвостів. Ба більше, вони зарахували фігури до птахів, поширених в даний час в різних частинах Перу. Геогліф, який раніше був розпізнаний як зображення колібрі, насправді є дроздом-відлюдником, а інші фігури зображують, наприклад, пеліканів.

Інші малюнки, на яких, як вважалося раніше, зображені кондори і фламінго, які не володіють істотними характеристиками для підтвердження первісної ідентифікації. Крім того, вони слабо відповідають сучасним перуанським птахам. Цікаво, що ідентифіковані птахи мешкають в інших частинах країни, де немає геогліфів: дроздів-пустельників можна зустріти в лісах на східних схилах Анд і на півночі біля Еквадору, а пелікани живуть уздовж узбережжя.

На думку вчених, древніх перуанців залучали екзотичні птахи, яких не було в тих місцях, де жили творці фігур. Японські дослідники припускають, що птахи, які так і залишилися не ідентифікованими на малюнках, могли мешкати в Перу в минулому. На сьогодні вченим відомо про 30 малюнки тварин і різних предметів на плато Наска в Перу, а також декількох сотнях інших фігур і ліній.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть