Наука

Як вода і ультразвук дозволяють відмити овочі від будь-якого бруду

Погано промиті овочі – навіть принесені зі своєю грядки – частенько стають причиною різноманітних кишкових розладів. Що ж, нове дослідження припускає, що використання комбінації води й ультразвуку дозволяє найкраще очищати овочі від всілякого бруду і патогенів.

Вся річ у тім, що звичайна водопровідна вода не обов’язково позбавить вас від усіх бактерій на листках і шкірці овочів, але і милом їх теж не відмиєш – можна отруїтися. Хімічні речовини не так-то просто вимити з усіх затишних куточків і тріщин на листках, де також люблять ховатися і бактерії.

Замість цього дослідники з британського університету Саутгемптона спробували використовувати безперервний потік води, який переносив мікроскопічні бульбашки та акустичні хвилі вниз від джерела вгору за течією на заражені листові овочі.

«Звукове поле створює відлуння на поверхні листя і всередині щілин, які притягують в них бульбашки», – пояснює провідний вчений, професор Тімоті Лейтон. «Звукове поле також змушує стінки бульбашок дуже швидко коливатися, перетворюючи їх в мікроскопічні” чистячі “машини. Це буквально дозволяє вимивати з листя навіть найдрібніші частинки бруду і патогенів».

Було виявлено, що через шість днів після 2-хвилинної ультразвукової обробки води мікробні навантаження на заражене листя шпинату були «значно нижчим», ніж на листя, промиті звичайною водою з тією ж швидкістю і за таку ж кількість часу. І, що важливо, мікропухирці абсолютно не пошкодили саме листя.

Хоча малоймовірно, що наші побутові крани найближчим часом будуть оснащені ультразвуковими перетворювачами, цю технологію цілком можуть використовувати фермери та постачальники продуктових магазинів, щоб їх зелень була максимально чистою.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button