Здоров'я

Як уникнути авітамінозу

Авітаміноз — явище, звичне для кожного. Так чи інакше занепад сил і нестача вітамінів проявляється після того, як людина переживає зиму, багато хто навіть помічають, що з кожним роком відчуття при авітамінозі проявляються сильніше, може, це залежить від екологічної ситуації.

Щоб у цей складний для організму період відчувати себе краще, варто звернути увагу на декілька речей. Для початку потрібно визначити, яких речовин не вистачає організму. Для цього існує декілька способів. Наприклад, здати спеціальний аналіз. Більшості людей в період після зими не вистачає магнію і вітамінів С і D. Наслідок: млявість, неврологічні і серцеві проблеми, зниження працездатності, також можна визначити брак деяких елементів за зовнішнім виглядом. При відсутності інших проблем, блідість, наприклад, скаже людині про дефіцит заліза. Однак краще скористатися першим варіантом. Підкоригувати процес отримання необхідних речовин можна шляхом прийому вітамінів, а також підібравши правильне харчування.

Однак не варто займатися самолікуванням, навіть у разі авітамінозу! Не підійде варіант, до якого вдаються багато, а саме — купівля будь-якого ліпшого комплексу вітамінів. Це загрожує провалом. Неправильний підбір вітамінів — помилка. Адже це може бути не просто марно, але й шкідливо. Так вживання заліза неприпустимо в поєднанні з вживанням молочних продуктів, це веде до утворення каменів у нирках. Зловживання вітаміном Е веде до проблем з печінкою. Більш як чотири вітаміни за раз приймати не рекомендується. Відповідно, мультивітамінні комплекси не є корисними.

Не варто зосереджувати свою увагу на суперфудах (продукти з дуже високою концентрацією корисних речовин, які більше ніде не зустрічаються в природі), краще віддати перевагу замороженим ягодам. Журавлина і смородина краще засвоюються нашим організмом, ніж, приміром, чіа. Мода модою, але, щоб отримати від чіа справжню користь, потрібно бути латиноамериканцем, або прожити в Латинській Америці мінімум сім років. Єдине — варто купувати саме ягоди швидкозаморожені, бо цей вид обробки зберігає користь. Також хорошим варіантом є сушені ягоди.

У свіжих фруктах і овочах, які зберігаються в супермаркетах довго внаслідок великої кількості хімікатів, немає вітамінів. Варто віддати перевагу свіжій зелені. В ній містяться вітаміни В, С, Е, Н, РР, К, залізо, магній, натрій, фосфор. Хлорофіл у свою чергу відповідає за працездатність і поліпшення настрою.

Дуже багато мікроелементів, які необхідні для гарного самопочуття, міститься у воді. Однак склад водопровідної води не завжди відповідає нормам. Таким чином, воду з-під крана можна збагатити корисними речовинами, використовуючи магнієвий фільтр. Цей фільтр очистить рідина від хлору, важких металів, разом з цим — доповнить воду мікроелементами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button