Здоров'я

Як упаковка впливає на якість їжі?

Чи замислювалися ви над тим, наскільки шкідливою може виявитися упаковка, в якій зберігається їжа? Фахівці рекомендують якомога рідше вживати їжу їх пластикових тар, віддаючи перевагу скляній.

Більшість продуктів харчування, які ми купуємо в супермаркетах, упаковані в пластикову або металеву тару. Так зберігати продукти дуже зручно і дешево. Рідко який виробник не скористається такою вигодою. Не шкодить така упаковка нашому здоров’ю?

У чому небезпека металу?

Металеві упаковки добре зберігають смакові якості продуктів, а також захищають їх від шкідливого впливу навколишнього середовища. Однак є в металевих упаковках прихована небезпека. Справа в тому, що металеві банки (наприклад, консервні) містять у складі важкі метали, наприклад, свинець. Природно, деяка частина свинцю буде проникати в їжу, особливо якщо консервну банку довго зберігати.

Важкі метали мають негативний вплив на нервову систему, клітини крові, а також можуть сприяти розвитку раку.

Фахівці ні в якому разі не рекомендують купувати консерви з вм’ятинами та іржею.

Пластикові пляшки

Пластикові пляшки – дуже зручні, але разом з тим – небезпечні, як для здоров’я, так і для навколишнього середовища.

Якщо ви купуєте мінеральну воду в пластиковій пляшці, то користуватися такою тарою можна тільки один раз. Вся справа в тому, що з часом пластик починає виділяти у воду шкідливі речовини.

Багато виробів з пластмаси містять у своєму складі токсичні речовини. Особливо активними вони стають при нагріванні. Тому в пластикові пляшки ні в якому разі не можна наливати гарячі напої (наприклад, компоти).

Найкраща тара – скляна

Найбільш корисною упаковкою вважається скляна. Скло інертне, воно не виділяє ніяких шкідливих речовин в їжу. Перевага скляної тари в тому, що її можна використовувати практично нескінченно, поки вона не розіб’ється.

При покупці їжі в скляній тарі слідкуйте за тим, щоб на ній не було ніяких сколів. А при появі будь-яких пошкоджень пляшку або банку потрібно викинути. В іншому випадку частка скла можуть потрапляти в їжу і пошкодити шлунково-кишковий тракт при її вживанні.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button