Здоров'я

Модифіковані антипсихотики можуть знизити ризики діабету

Вчені запропонували нову стратегію профілактики діабету, пов’язану з антипсихотичними препаратами. Виявилося, що спільне застосування антипсихотиків і препаратів, що блокують їхній вплив на підшлункову залозу, може запобігти порушенням контролю рівня цукру в крові. Уже стартували пілотні клінічні дослідження.

by @jcomp

Дослідники з Піттсбурзького університету виявили, що дофамін підшлункової залози відіграє ключову роль у контролі рівня цукру в крові, взаємодіючи з рецепторами D2 на поверхні клітин, які контролюють вироблення і секрецію гормонів інсуліну і глюкагону. Якщо гормональний баланс порушується антипсихотичними препаратами, то може виникнути дисглікемія і діабет.

Розуміючи цей механізм, вони вирішили використати периферичну передачу сигналів дофаміну в терапевтичних цілях, тож розробили молекулу BrMel для попередження блокування рецепторів D2 у підшлунковій. BrMel структурно схожий на вже схвалений для лікування цукрового діабету препарат бромкриптин.

Експерименти показали, що введення BrMel може забезпечити профілактику дисглікемії та навіть повернути її назад. Наразі вчені вже запустили пілотну фазу клінічних досліджень з використанням схваленого препарату бромкриптину. Якщо його застосування виявиться ефективним і безпечним, вчені почнуть досліджувати потенціал BrMel для людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button