Здоров'я

Як змінюється наш хребет через стрес?

Ще минулого століття лікарі прийшли до висновку, що на протікання хвороби можуть впливати негативні емоції. Вони негативно позначаються на стані організму, а при хворобі лише погіршують самопочуття пацієнта. Зараз подібними речами займається психосоматика, вона продовжує вивчати точки дотику емоцій, почуттів і фізичний стан тіла. Медики з Китаю ніколи не відокремлювали дані речі, вони розглядали здоров’я тіла разом з психологічним станом. Вони постійно говорять про роботу нервової системи, стверджують, що вона не може не працювати під час хвороби. Тому лікування будь-якої хвороби в цій країні передбачає роботу і над психічним аспектом.

Механіка роботи психосоматичних захворювань досить проста: людина протягом певної кількості днів відчуває однакову емоцію, вона може добивати її і тиснути на психіку. Тіло намагається боротися і протистояти черговій появі даної емоції, але замість захисту організм починає серйозно страждати, можуть з’явитися реальні захворювання. В приклад можна взяти сколіоз — зміни хребта, що призводять до сильного викривлення спини, появі болю і неприємних відчуттів в різних відділах.

Сколіоз може розвиватися із-за надмірного тиску з боку оточуючих, близьких людей. Вчені проводили експеримент, в якому спостерігали за станом здоров’я дітей, які зазнали тиску. Їх психічний стан сильно відходив від норми, а ось деформації з тілом починали відбуватися поступово. Більша частина з них зіткнулися з проблемами, пов’язаними зі здоров’ям хребта. У шийному відділі могли з’являтися сильні болі, часто вони віддавали в голову. З розвитком організму прогресувало і погіршення ситуації. Після відходу від підпорядкування дітям була запропонована спеціальна терапія. Одна з груп відмовилася про її використання, але хлопці все одно змогли швидко повернутися у звичний стан.

Дорослі часто не замислюються над значенням надлишкового тиску, а списують появу проблем з хребтом на неправильне положення тіла під час гри за комп’ютером або сидінням перед телевізором. Дитина може брати удар на себе, вона намагається не зламатися, але сильний стрес починає тиснути на його емоційний стан. Китайська медицина говорить, що скелет згинається під таким тиском, але дитина продовжує зберігати внутрішню силу. Багато хто відмовляється від опору, можуть забути про появи болів в спині, але їх внутрішній стан буде чим далі гіршим. Часто люди, які хворіють на сколіоз, мають сильну волю і внутрішній стрижень. При послабленні зовнішнього тиску вони стикаються з можливістю відновлення здоров’я. Хоча лікарі і вважають сколіоз хворобою, яка погано піддається лікуванню.

Часто люди починають сутулитися, коли стикаються з осудливою оцінкою своїх дій. Звичка може йти з дитинства, коли батьки не дають дитині свободи вибору, а будь-яка її дія засуджується, призводить до чергової серйозної розмови.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button