Здоров'я

Які продукти бояться пластикових контейнерів

Використовувати пластикові контейнери для того, щоб зберігати в них їжу, небезпечно. З такою заявою-закликом виступили вчені з США. Про їх наукові викладення повідомляє видання Maximum. Так, експерти з’ясували, частина продуктів, які люди традиційно складають у пластикові ємності перед тим, як відправити в холодильник, не переносять контакту з цим матеріалом. Найшкідливіше, що може статися, – втрата смаку.

Дослідники підкреслили, що особливий ризик для здоров’я людини представляють продукти, які переклали в пластикову тару гарячими. Багато досліджень довели: при високій температурі страви ємність нагрівається, після цього хімічні речовини, з яких складається пластиковий контейнер, «перебігають» на вміст. Іншими словами, коли ви приступите до страви вдруге, в ній вже з’явилися нові «інгредієнти», їх склад буде ідентичний складу тари з пластику. Варто замислитися, наскільки корисно таке блюдо. Експерти рекомендують: за умови, що альтернативи у людини немає, перш ніж перекладати залишки від трапези в контейнер, дочекайтеся зниження температури до рівня кімнатної.

Ще одне правило, яке американські вчені настійно рекомендують дотримуватися тим, хто не бажає розлучитися зі здоров’ям раніше часу, – не можна зберігати в ємності свіжі яйця і страви, що містять у своєму складі цей продукт. Експерти впевнені, що, якби люди розуміли, якими можуть бути наслідки для їх організму, вони б швидко знайшли заміну недорогих пластикових контейнерів. Результатом знайомства яйця з пластиком може стати активне розмноження хвороботворних бактерій. Одні з найбільш “знаменитих”, – кишкова паличка і сальмонела. Їх «команда» активно поповнюється в ті години, поки салати з яйцем чи інші страви чекають в холодильнику того моменту, щоб бути з’їденими. В результаті, коли людина вирішує доїсти страву, вона «запускає» колонію шкідників.

Не любить пластик і все сімейство «молочних». І молоко, і все «похідні» псуються набагато швидше в таких ємностях.

Для тих, хто бере їжу на роботу з дому, контейнер буває незамінним помічником. Він легкий і не дає обіду опинитися в сумці. Якщо людина не може відмовитися від цього винаходу, то після «транспортування» йому варто перекладати їжу в ємності з іншого матеріалу. Адже пластик не тільки отруює, але і псує смак, наприклад, і відбивних котлет, «знищує» їх корисні властивості. Те ж саме він робить і з овочами, і з салатами з них. Пластик вступає в реакцію з кислотами, і продукти швидко псуються.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button