Здоров'я

Види внутрішньоматкових спіралей: плюси і мінуси

Внутрішньоматкова спіраль (ВМС) є одним з методів контрацепції, ефективність якої досягає 98-99%. Являє собою специфічний виріб з пластику (іноді з додаванням металів), що перешкоджає можливості запліднення яйцеклітини і подальшого розвитку ембріона. Внутрішньоматкова спіраль вважається одним з найбільш дієвих способів запобігання від небажаної вагітності, є гарною альтернативою оральним контрацептивам.

foto_cikavosti_03.08.2014-08

Види ВМС

Видів ВМС існує близько п’ятдесяти. Слід зазначити, що «універсальної» внутрішньоматкової спіралі, яка підійшла б будь-якій жінці, не існує. Умовно всі ВМС можна розділити на 4 покоління:

·Інертні ВМС. Колись вони були актуальні, але з появою нових матеріалів їх перестали використовувати. Головним недоліком була низька ефективність, ризик інфікування і випадання з матки.

Читайте також: Оральні контрацептиви підвищують ризик розвитку раку грудей на 50%

·Мідномісткі ВМС. У таких виробів високий рівень контрацепції, плюс, вони мають протизапальну дію. Встановлюють спіралі на термін 3-5 років, після чого видаляють, або замінюють.

·Внутрішньоматкові спіралі з додаванням срібла і золота. Безпечні і добре захищають від небажаної вагітності. Встановлюються терміном до 5 років.

·Гормональні спіралі – новітня розробка вчених у цій галузі. Високий рівень контрацепції досягається за рахунок об’єднання достоїнств ВМС і протизаплідних таблеток. Спіраль містить гормон, який щодня виділяється в порожнину матки протягом 5 років. За рахунок цього відбувається пригнічення процесу дозрівання яйцеклітини, посилюється в’язкість слизу в цервікальному каналі, що зупиняє просування сперматозоїдів.

Будь-який вид ВМС протипоказаний до встановлення жінкам, що раніше не родили і дівчаткам-підліткам. Встановлення спіралі неприпустима також при вагітності, ерозії шийки матки, пухлини і будь-якої патології органів малого тазу. В такому випадку http://www.aptekamirra.com.ua/ – найкращий спосіб контрацепції для молодих дівчат та жінок з проблемами здоров’я.

Переваги і недоліки ВМС

У кожного виду внутрішньоматкової спіралі є як свої плюси, так і мінуси. Жінкам, які роблять свій вибір на користь ВМС, потрібно обов’язково про це знати.

Перевагами застосування ВМС є:

– висока ефективність контрацепції (до 99%);

– відсутність необхідності щоденного контролю;

– ефект контрацепції зберігається протягом кількох років;

– після видалення спіралі швидко відновлюється репродуктивна функція організму;

– виконує лікувальну функцію при аденоміозі, гіперплазії ендометрії, хворобливих менструаціях (послаблює біль і зменшує крововтрату).

Недоліки застосування:

– інфікування матки в результаті попадання хвороботворних мікробів;

– запалення стінок матки;

– ризик позаматкової вагітності;

– виснаження шару ендометрію і як наслідок, нездатність в майбутньому виносити дитину.

Читайте також: Оральні контрацептиви. Правила застосування

Цих ризиків жінка може уникнути, якщо буде виконувати нескладні правила. Так, ВМС повинна бути встановлена виключно у спеціалізованому медзакладі, тільки після консультації з лікарем і тільки після спеціального обстеження. Двічі на рік жінка зобов’язана приходити до гінеколога з метою перевірки правильності розташування спіралі. Видаляти ВМС необхідно в суворо встановлений термін, щоб не сталося вростання елементів спіралі в порожнину матки.

Внутрішньоматкова спіраль – досить суперечливий засіб контрацепції. При всій її зручності, високій ефективності і інших перевагах багато жінок побоюються використовувати ВМС через відчутні недоліки. У будь-якому випадку питання про вибір спіралі, як засобу оберігання від вагітності, вирішується разом з лікарем-гінекологом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button