Наука

Доведено, що між вітаміном D і депресією немає ніякого зв’язку

У медичних і навколомедичних колах існує поширена думка про те, що депресія – це стан, побороти який допоможе курс вітаміну D. Але результати найбільшого з коли-небудь проведених клінічних досліджень показали, що ніякого зв’язку між депресивним синдромом і вітамінною терапією не існує.

Фото від jarun011

Вітамін D часто називають «сонячним вітаміном», оскільки він утворюється при впливі на шкіру сонячного ультрафіолету. У темні, зимові місяці у людей розвивається легка форма природного дефіциту цього вітаміну. Зв’язавши цю обставину з тим, що людина частіше схильна відчувати депресію в той же самий період, деякі вчені припустили, що два цих фактори пов’язані.

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Якщо раніше вивчення зв’язку з цим обмежувалося лише невеликими дослідженнями окремо взятих пацієнтів, то на цей раз вчені вирішили розібратися в проблемі кардинально. В групу дослідження увійшли 18 353 особи, середній вік яких становив 67 років. Така велика вибірка дозволяє виключити фактор випадковості і зробити дослідження куди більш грунтовним.

Вчені вивчали пацієнтів протягом п’яти років. Для цього їх розділили на активну групу, яка щодня приймала дозу вітаміну D3, і пасивну групу, якій видавали плацебо. До кінця експерименту з’ясувалося, що ніякої статистичної різниці між двома групами немає.

Медики відзначають, що на цьому дослідження ще не закінчено. Незважаючи на очевидні результати, в майбутньому вони планують провести ще одну роботу, де в якості об’єкта виступлять люди, які страждають і від депресії, і від серйозного дефіциту вітаміну D. Хоч він і не в змозі запобігти розвитку депресії, цей вітамін все ще незамінний для людини: він необхідний для здоров’я кісток і правильного обміну речовин. Мабуть, позбавлення пацієнта від дефіциту такого важливого ресурсу справді допоможе поліпшити його психологічний стан – але про це ми дізнаємося ще нескоро.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button