Екологія

Японія продовжує винищення китів

Згідно з новим звітом, понад 120 вагітних особин китів було вбито минулого літа у водах Південного океану. З 333 малих полосатиків, спійманих під час дуже неоднозначної 120-тижневої експедиції, 128 були жіночими статевозрілими особинами, 122 з яких були вагітні, тобто коефіцієнт вагітності становив понад 95 %.

Борці за охорону природи всіляко закликають заборонити цю китову програму, проте японська сторона стверджує, що проводить її виключно в наукових цілях.

Алексія Уеллбелав, старший менеджер організації з охорони природи Humane Society International заявляє, що «вбивство 122 вагітних китів — це жахлива статистика і сумне свідчення жорстокості японської китової програми». Більше того, вона стверджує, що її необхідність для наукової діяльності так і не була доведена.

У 2014 році міжнародний суд вже наказав тимчасово призупинити щорічне вбивство китів в Південному океані, постановивши що японська програма під назвою Jarpa II не проводилася для наукових цілей. Проте дія програми було відновлено в рамках переглянутого плану і зі зниженням квоти вилову приблизно на 65 %.

«Зазвичай дослідження в рамках програми починалися через годину після світанку і закінчувалися через годину після заходу сонця, максимальна тривалість в день становила 12 годин, — повідомляється у звіті, підготовленому Інститутом з вивчення китоподібних, асоційоване з Міністерством рибальства Японії. — Один або два малих смугастика вибиралися випадковим чином з виявленого косяка, і на них застосовувалися гарпуни з пентритовою вибухівкою». Потім китів негайно транспортували на базове судно дослідження, де проводилися біологічні виміри і взяття проб.

У дослідженні також повідомляється, що 11 китів змогли сховатися від мисливців за рахунок переміщення на території, більшою мірою покритої льодом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button