Земля

Унікально збережений людський череп пролежав у Землі близько мільйона років (фото)

Палеонтологи виявили на одній і тій же ділянці недалеко від Юньяна в провінції Хубей в Китаї третій череп людини прямоходячої (Homo erectus). На відміну від двох попередніх він зберігся в неушкодженому стані. Знахідка допоможе краще зрозуміти історію архаїчних людей, що жили по всій Євразії в доісторичні часи.

3D-реконструкція черепа Homo erectus. Зображення: Pascal Goetgheluck / SPL

Новий череп був виявлений всього в 35 м від двох інших подібних знахідок, відкритих в 1989 і 1990 роках, і, як вважають дослідники, належить до того ж виду стародавніх людей. Він все ще наполовину похований у вертикальному положенні. Незважаючи на це, дослідники виявили лоб, включаючи брови та очниці, а також верхню, задню та ліву вилиці черепа. Поки невідомо, чи прикріплені до черепа зуби або нижня щелепа, відзначають вчені.

Останки Homo erectus, стародавнього виду мешкав від 800 тис. до 1,1 млн. років тому, були знайдені в різноманітних частинах Євразії і Африки, але більшість з них являють собою осколки кісток або деформовані черепа, відзначають вчені. Це ускладнює аналіз.

Деформований череп Homo erectus, знайдений на місці розкопок раніше. Зображення: Alamy

Не дивно, що еволюція та поширення цього стародавнього виду все ще залишається загадкою. Незважаючи на те, що всі вони відносяться до одного виду форми черепів відрізняються. Навіть три черепи, знайдених в Юньнані, мають істотні відмінності — частина рис ріднить їх з більш древніми представниками виду з Африки, інші — з «молодими» мешканцями Азії.

Дослідники розглядають різні теорії: можливо кілька популяцій розвивалися в Азії незалежно, або вони могли бути результатом численних хвиль експансії з Африки. Вчені вважають, що збережені зразки, подібні новій знахідці, допоможуть краще зрозуміти історію розвитку древніх людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button