Екологія

Єврокомісія припинить фінансування нових нафто- і газопроводів

Єврокомісія запропонувала виключити газо- і нафтопроводи з пріоритетних для ЄС енергопроєктів.

Таку пропозицію з реформування правил ЄС щодо трансєвропейської енергетичної інфраструктури внесла 15 грудня ЄК, передає ecotown.com.ua.

Згідно з документом, відтепер всі нові проєкти енергетичної інфраструктури ЄС, які претендують на підтримку Брюсселя, повинні сприяти побудові в Європі до 2050 року економіки з нульовими вуглецевими викидами.

“Відповідно до реформованих правил, інфраструктура для транспортування природного газу і нафтопроводи більше не можуть бути проєктами загального інтересу для ЄС, – йдеться у документі. – Прогрес Європи у напрямку нової кліматично нейтральної економіки, що живиться чистою енергією, потребує нової інфраструктури, адаптованої до нових технологій”.

“Наші пропозиції роблять пріоритетним розвиток електромереж, морських платформ вітряків та інфраструктури відновлюваних газів [метан, водень], тоді як інфраструктура газу і нафти більше не може отримувати підтримку”, – заявила, представляючи дані пропозиції єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон.

Водночас ця пропозиція передбачає лише припинення європейської підтримки для будівництва нових газових і нафтопроєктів. Існуюча в ЄС газо – і нафтотранспортна інфраструктура продовжить працювати, на додаток, проєкти з її модернізації, які дозволять знизити її вуглецеві викиди, можуть продовжувати претендувати на підтримку з бюджету ЄС.

Згідно з підготовленим Єврокомісією текстом, ключовим принципом для визначення нових пріоритетних проєктів енергетичної інфраструктури має стати той факт, що вони не шкодять кліматичним амбіціям ЄС. Відтепер Брюссель підтримуватиме створення нових парків вітряків та інших альтернативних джерел енергії, особливо на морських платформах, розвиток інфраструктури для транспортування водню, створення і розвиток електромереж та акумуляторів, нові контракти на імпорт або експорт “чистої енергії” з державами, що не входять до ЄС, а також проєкти зі спрощення адміністративних норм у сфері енергетики для спрощення інвестицій та умов впровадження нових технологій.

Особливу ставку Єврокомісія робить на створення і розвиток “розумних електромереж”, тобто систем з інтегрованими численними елементами автоматизованого моніторингу та управління, здатних без участі оператора адаптувати як споживання, так і подачу електрики в мережу, видаючи команди на включення і виключення, наприклад, розумних побутових приладів або підключених до мережі вітряків. Подібні системи мають ключове значення для широкого застосування великого числа малопотужних альтернативних джерел енергії, таких як вітряні, сонячні або приливні станції, вироблення електрики на яких має переривчастий характер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button