Земля

Бджолиний мозок візьме на себе управління літаючими безпілотниками

Незважаючи на мініатюрні розміри і уявну простоту, нервова система комах дозволяє їм вирішувати досить складні завдання. Але бджоли серед них виділяються особливою «розумністю», демонструючи в деяких експериментах навіть здатності використовувати для орієнтації абстрактні символи, розрізняючи доріжки, відмічені різними знаками.

23-04-15-foto-700x466-1

«Бджоли, як і всі інші комахи, – це справжні чудеса інженерії, зрівнятися з якими ми нездатні навіть близько, – пише один з керівників Green Brain Project британський професор Джеймс Маршалл (James Marshall). – Якщо ми зуміємо відтворити хоча б частину їхніх здібностей у вигляді роботизованої системи, ми зробимо величезний стрибок вперед ».

Своїм головним завданням розробники Green Brain Project бачать максимально повне відтворення головного мозку бджоли за допомогою комп’ютерної моделі. Використання цієї моделі для управління невеликими безпілотними літальними апаратами – лише одне з можливих її застосувань.

Перший політ нескладного квадрокоптера, керованого спрощеною моделлю мозку бджоли, відбувся торік. Алгоритм імітував роботу лише тих систем головного мозку комахи, які відповідальні за обробку зорових образів (і чомусь запахів).

Читайте також: Екологи виявили страхітливі війни між австралійськими бджолами

Проте вже його виявилося достатньо, щоб безпілотник з успіхом і не стикаючись з перешкодами пролетів коридором і міг використовувати картатий малюнок стіни для навігації. Дивно, що вчені не повідомляють, чи зміг він орієнтуватися по запаху.

На тлі загадкової і масової загибелі бджолиних популяцій ця розробка набуває особливий інтерес. Як знати, чи не стануть такі дрони запилювати рослини років через 50, коли на Землі не залишиться достатньо колоній справжніх, живих бджіл.

Натхнення: cryptozoo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button