Земля

Європі передбачили кліматичну катастрофу

Європа може заледеніти і стати зоною холодних дощів у найближчі сто років. Катаклізм чекає європейців, якщо тепла Північно-Атлантична течія змінить напрямок через танення льодовиків. Вірогідність катастрофи поки що оцінюється в 15%.

До такого висновку прийшли голландські вчені з університету Гронінгена і Утрехта.

«Океани зберігають величезну кількість енергії, а океанічні течії здійснюють сильний вплив на клімат Землі», — заявив доцент кафедри обчислювальної математики Гронінгенського університету Фред Вубс. Разом з колегою Хенком Дейкстра Утрехтського університету він вивчає океанські течії близько 20 років.

Дослідники виявили, що течії Атлантичного океану чутливі до кількості прісної води на поверхні.

Оскільки стік талих вод з Гренландії збільшився через зміни клімату, було висловлено припущення, що це може уповільнити або навіть звернути назад Північно-Атлантичну течію, заблокувавши перенесення тепла в Європу.

Моделювання показало, що існує 15% вірогідність того, що це станеться протягом наступних 100 років. Причому ця модель не враховує внесок прісної води від танення льоду Арктики. З арктичною поправкою ймовірність катастрофи стає ще вище.

Північноатлантична течія— це продовження Гольфстріму. Вона несе теплу воду в Європу, забезпечуючи континенту відносно м’який клімат.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button