Земля

Ігромани приймають рішення так само, як голуби

Нове дослідження вчених з Університету Уорвік показало: беручи участь в азартній грі, ці птахи, як і люди, на 35% частіше б’ються за великі нагороди, ніж за дрібні. Крім того, вчені з’ясували, що спогади про попередні великі виграші і програші мають вирішальне значення, коли приходить час приймати нові рішення, пов’язані з ризиком. Будь-які наші значні перемоги в минулому відразу ж пригадуються, коли ми думаємо про те, чи грати на гроші знову.

foto_cikavosti_01.09.2014-05

В експерименті людям і голубам запропонували чотири варіанти гри: два були пов’язані з великим виграшем, а два – з дрібною винагородою. Людей нагороджували балами, а голубів – їжею. У кожному варіанті один безпечний шлях приводив до гарантованої фіксованого нагороди, і один ризикований варіант давав 50% шанс на отримання великої або маленької винагороди.

Читайте також: Хімія і вітер: як голуби знаходять шлях додому?

“І люди, і голуби більш схильні до ризику, якщо мова йде про великі винагороди. Коли люди грають в азартні ігри, вони часто покладаються на минулий досвід, приймаючи рішення. Виявилося, голуби роблять так само”, – говорить дослідник Елліот Людвіг.

Люди розумніші від голубів, але вони реагують схожим чином, коли стикаються з ризиком, тому що рушійною силою цієї поведінки служать однакові психічні процеси. Елліот Людвіг пояснює: “Птахи віддалено пов’язані з людьми, і в нас одна і та ж базова психологія. Це може бути обумовлено спільним походженням або якимись іншими еволюційними факторами”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button