Всесвіт

ШІ показав, що багато зірок раннього Всесвіту народжувалися парами

Аналіз хімічного складу старих зірок показав, що перші зірки формувалися в парних і множинних системах.

Група астрофізиків під керівництвом Токійського університету використовувала машинне навчання для аналізу хімічного складу і моделювання формування старих зірок Чумацького Шляху. Аналіз показав, що більшість досліджених зірок сформувалися в результаті вибухів кількох наднових, що знаходилися поряд.

Більшість елементів важче вуглецю у Всесвіті, виробляються в результаті вибухів наднових. У перших зірках такі важкі елементи були відсутні, вони мали низьку металевість. Наступне покоління зірок містило лише невелика кількість важких елементів, вироблених першими зірками. Зірки, подібні Сонцю, належать до третього покоління і містять ще більше таких елементів.

Дослідники вивчили 450 зірок Чумацького Шляху з надзвичайно низькою металевістю, характерною для зірок другого покоління. Вважається, що вони утворилися в результаті вибухів наднових, якими закінчилася еволюція перших зірок у Всесвіті. Астрофізики використовували навчену нейронну мережу, щоб перевірити чи були ці зірки утворені в результаті одного або декількох вибухів.

Результати аналізу складу різних зірок. Червоні зірки сформувалися в результаті вибуху декількох наднових, сині — містять елементи одного вибуху. Зображення: Hartwig et al., The Astrophysical Journal

За допомогою спеціально розробленого алгоритму машинного навчання, навченого на теоретичних моделях нуклеосинтезу наднових, вони виявили, що 68% спостережуваних зірок з надзвичайно низьким вмістом металів мають хімічний відбиток, відповідний збагачення декількома попередніми надновими.

Теорія перших зірок говорить нам, що вони повинні бути масивніше Сонця. Природним очікуванням було те, що перша зірка народилася в газовій хмарі, маса якої в мільйон разів більше, ніж у нашої зірки. Однак наше відкриття переконливо доводить, що перші зірки не народилися поодинці, а сформувалися як частина зоряного скупчення, подвійної або множинної зоряної системи, – говорить Чіакі Кобаяші, Співавтор дослідження з Хартфордширського університету

Дослідники відзначають, що ці результати засновані тільки на невеликій вибірці близько розташованих зірок. Спостереження за зірками другого покоління за допомогою потужних телескопів в найближчі роки дозволять підтвердити цю теорію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button